Dożynki w gminie Braniewo. Zabawy i koncerty

  • 08.09.2021, 17:38 (aktualizacja 08.09.2021, 19:59)
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Dożynki w gminie Braniewo. Zabawy i koncerty © Archiwum UG w Braniewie
BEMOWIZNA. W sobotę (11 września) na boisku w Bemowiźnie odbędą się Dożynki Gminne 2021. Święto Plonów rozpocznie się o godz. 15:00 uroczystą mszą polową.

Ważną częścią dożynek będzie wręczenie Bursztynowego Ziarna dla tegorocznych laureatów (wyróżnionych gospodarzy) a także wręczenie nagród w konkursie „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”.

Podczas Dożynek po raz pierwszy zostaną zorganizowane Igrzyska Sołeckie o Puchar Wójta Gminy Braniewo a także Przewodniczącego Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim. W rywalizacji będą uczestniczyć sołectwa z gminy Braniewo.

Nie zabraknie dmuchanego placu zabaw, degustacji przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowiny, Krzewna, Żelaznej Góry, Rosin i Szylen. Panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze będą prowadzić różne animacje dla dzieci a także przygotują coś smacznego dla uczestników zabawy.

Na scenie nie zabraknie dobrej, biesiadnej muzyki, występów lokalnych artystów a także występu gwiazdy dnia – zespołu Weekend.

Tuż po Weekendzie wystąpi Zdanowicz Band, następnie ludowym krokiem wejdziemy w Biesiadę Warmińską, a zabawę dożynkową poprowadzi Libra Band.

 

Zaszczep się
Podczas dożynek w Świetlicy Wiejskiej w Bemowiźnie Gmina Braniewo przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich „Nasze Krzewno” uruchomi Mobilny Punkt Szczepień, w którym będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson przeciwko COVID-19. W ramach Narodowego Programu Szczepień zostanie zorganizowana loteria dla osób, które skorzystają ze szczepienia.
Chętne osoby muszą posiadać przy sobie dowód osobisty oraz mieć ukończone 18 lat. Organizatorzy szczególnie zapraszają osoby w wieku 60+ i 70+, które jeszcze nie skorzystały ze szczepień.
Po szczepieniu osoba zaszczepiona otrzyma certyfikat szczepienia.
Punkt szczepień będzie działał w godzinach od 13:00 do 18:00.
Osoby chcące się zaszczepić proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem tel. 55 644 03 19 lub wizytę osobistą w Urzędzie Gminy Braniewo przy ul. Moniuszki 5 (sekretariat).

 

Spisz się
W trakcie święta plonów będzie można również spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Specjalny namiot stanie na boisku.

 


 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec br
mieszkaniec br 08.09.2021, 19:47
Drodzy państwo może ktoś zna panią której mąż pracuje w bck-( tyle tylko wiemy),chcielibyśmy jej bardzo podziękować za okazaną pomoc nie wiemy jak się nazywa ale jest to osoba o bardzo ciepłym miłym głosie i o wielkim sercu bezinteresowna mająca szacunek do drugiego człowieka. Szkoda że tak niewiele jest takich osób w tych czasach .Dziękuję bardzo tej pani chyba jeszcze pamięta nas DZIĘKUJEMY
mieszkaniec br
mieszkaniec br 08.09.2021, 21:10
Dowiedzieliśmy się, że mąż tej pani ma na imię Piotr i może być zadowolony z takiej żony.Życzymy Państwu wiele zdrowia i szczęścia. Dziękujemy za takie osoby serdecznie pozdrawiamy

Pozostałe