Święto Rolników. Wieńce, turniej i dobra zabawa

  • 07.09.2021, 14:37
  • Wojciech Andrearczyk
Święto Rolników. Wieńce, turniej i dobra zabawa © Archiwum UG w Lelkowie Ostatni raz – ze względu na pandemię – dożynki w Gminie Lelkowo odbyły się w 2019 roku
LELKOWO. Już w tę sobotę (11 września) w Lelkowie odbędzie się Święto Rolników. Tradycyjnie, jak podczas wcześniejszych dożynek, zaplanowano również Turniej Sołectw i konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Na wydarzenie zaprasza wójt Gminy Lelkowo Łukasz Skrzeszewski.

Święto plonów rozpocznie się o godz. 13:00 dożynkową mszą św., odprawioną w cerkwi w Lelkowie. Tam także odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

O godz. 15:00 organizatorzy zapraszają na Turniej Sołectw Gminy Lelkowo (na boisku sportowym w Lelkowie). W jego trakcie na uczestników zabawy czeka także szereg innych atrakcji.

A wieczorem – koncerty zespołów muzycznych. Wystąpią Zagajanki, The Ukrainian Folk i Mr. Sebii.

Imprezy organizowane podczas Święta Rolników dofinansował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Szczegółowy program na plakacie (poniżej).

 

Turniej sołectw
Uczestnicy Turnieju Sołectw zmierzą się z quizem na temat wiedzy z zakresu rolniczych nowości, BHP w gospodarstwie rolnym oraz działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Będą także konkurencje sportowo-zręcznościowe: bieg płetwonurka, zawody „drwala”, „Latająca gąbka”, „Ekotransporter”, rzut do celu i inne.
Zaplanowano również etap artystyczny, podczas którego drużyny zaprezentują wiersz lub piosenkę na temat swojego sołectwa.

 

Wieniec dożynkowy
W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy uczestniczyć będą wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa z terenu Gminy Lelkowo zgłoszone do konkursu przez Sołtysa, Radę Sołecką lub Radnego Gminnego.
Komisja konkursowa oceniając wieńce dożynkowe będzie brać pod uwagę zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, formy, materiału i techniki wykonania, różnorodność użytych do wykonania wieńca dożynkowego podstawowych materiałów naturalnych, takich jak: kłosy, ziarna zbóż, owoce, warzywa, kwiaty, zioła itp., walory estetyczne, w tym kompozycja, dobór barw, architektura bryły oraz ogólny wyraz artystyczny, nawiązujący formą do tradycyjnych wieńców dożynkowych.

  

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe