Mieszkasz na pograniczu? Zgłoś uwagi do projektu strategii

  • 06.09.2021, 16:21 (aktualizacja 06.09.2021, 16:22)
  • Wojciech Andrearczyk
Mieszkasz na pograniczu? Zgłoś uwagi do projektu strategii
GMINA BRANIEWO, GMINA LELKOWO. Do 17 września można zgłaszać uwagi do projektu Strategii dla Pogranicza.

Projekt powstał w okresie styczeń-sierpień 2021 roku we współpracy doradców Związku Miast Polskich (ZMP) oraz członków Rady Partnerstwa i Grupy Roboczej „Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza”. Stanowi on wyraz wspólnego podejścia do polityki rozwoju gmin Pogranicza w horyzoncie roku 2030 (2035).

„Zerowy” projekt strategii, wymaga jeszcze poprawek i uzupełnień. Tekst strategii zostanie zweryfikowany i uzupełniony do 24 września 2021 r., dlatego też szczególnie istotne jest poznanie zdania mieszkańców pogranicza, krytycznych uwagach, sugestii, wniosków i proponowanych zmian do przedłożonego dokumentu.

Swoje uwagi, sugestie można do 17 września przekazać za pomocą formularza na stronie pograniczewm.pl

 

Gminy pogranicza
Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza tworzą północne, przygraniczne gminy województwa warmińsko-mazurskiego. Marginalizowane dotąd samorządy walczą o dofinansowanie ich działań. Chcą, by na pogranicze trafiały środki zewnętrze na remonty dróg, wodociągi i kanalizacje oraz rozwój przedsiębiorczości i turystyki.
Obecnie trwa opracowywanie ponadlokalnej Strategii Rozwoju Pogranicza, pilotażowego projektu „Centrum Wsparcia Doradczego”, w którym uczestniczą Gminy: Barciany, Bartoszyce, Braniewo, Budry Dubeninki, Górowo Iławeckie, Lelkowo, Sępopol, Srokowo, które tworzą Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza.
Stowarzyszenie chce zajmować się również wszechstronnym rozwojem obszarów graniczących z obwodem kaliningradzkim.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe