Policjantka napisała, nastolatek z Braniewa zilustrował

  • 30.08.2021, 19:00 (aktualizacja 30.08.2021, 19:06)
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Książka "Na ratunek Poli"
loadingŁaduję odtwarzacz...
BRANIEWO. Takiej książki jeszcze nie było! Policyjny oficer prasowy, 13-letni uczeń z Braniewa i niefrasobliwa dziewczynka z głową pełnych niebezpiecznych pomysłów – czy ta trójka ma ze sobą coś wspólnego ? Oczywiście, że tak! Najpierw policjantka napisała książeczkę, później nastolatek zobrazował postaci, a teraz Pola, główna bohaterka przygód, rusza w świat, by edukować najmłodszych.

Pod koniec 2020 roku w głowie komisarz Jolanty Sorkowicz zrodził się pomysł na stworzenie fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola – bo takie imię nadano głównej bohaterce – spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze – policjant.

Kiedy tekst był już gotowy powstał pomysł, by wizerunek niefrasobliwej dziewczynki stworzył 13-letni Wiktor Zygo z Braniewa, którego dotychczasowe prace wrzucane do sieci zachwyciły autorkę tekstów. Wiktor podjął wyzwanie, a współpraca nabrała tempa i różnych kształtów.

13 rymowanych historyjek zostało opatrzonych kolorowymi ilustracjami, ale na wydaniu książeczki nie poprzestano. Przygody Poli stały się punktem wyjściowym do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Już w nadchodzącym roku szkolnym o Poli będzie można nie tylko przeczytać, ale i zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce, dyplomie. Przygody rezolutnej dziewczynki trafią także na ekrany, a wszystko za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom. To jednak nie koniec – historyjki będą mogły także wpaść w ucho w trakcie podróży, policyjna narracja popłynie bowiem z radiowych głośników.

Pola mogła trafić do rąk czytelników dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu policjantom przez Starostę Braniewskiego, Burmistrza Braniewa oraz Wójta Gminy Braniewo. Profilaktyczny potencjał książeczki dostrzegł także nadinspektor Tomasz Klimek, komendant wojewódzki Policji w Olsztynie.

Teraz, pod skrzydłami generała, Pola pofrunie w warmińsko-mazurski świat uczniów, by edukować najmłodszych. Już 3 września o godz. 11:00 w Braniewskim Centrum Kultury odbędzie się gala inaugurująca profilaktyczne działania pod nazwą „Profilaktyka Smyka”, których główną bohaterką jest oczywiście Pola.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe