Szeroki tor i nowa stacja towarowa

  • 25.08.2021, 14:19 (aktualizacja 25.08.2021, 14:35)
  • Wojciech Andrearczyk
Szeroki tor i nowa stacja towarowa Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
BRANIEWO. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. usprawnią przewóz towarów z obwodu kaliningradzkiego przez stację w Braniewie.

Modernizacja linii szerokotorowej na odcinku Braniewo – granica państwa zostanie wykonana w latach 2022-2023. Przygotowana zostanie także dokumentacja projektowa nowej stacji towarowej pomiędzy granicą państwa a Braniewem.
Inwestycja jest podyktowana rozwojem w Braniewie i okolicach terminali przeładunkowych zajmujących się transportem różnych surowców.

Przewozy towarów koleją są bardziej efektywne niż drogowe. Pociągi transportują wielokrotnie większą ilość ładunków niż samochody ciężarowe. Składy mają większą ładowność i mogą przewozić niemal każdy surowiec.

— Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na przejściach granicznych zwiększą rolę ekologicznego transportu kolejowego m.in. na ważnej trasie wschód – zachód – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. — Dzięki pracom na normalnym i szerokim torze skróci się czas obsługi towarów oraz poprawi konkurencyjność kolei w transporcie ładunków przez granicę. Zapewnimy sprawniejszy przejazd większej liczby pociągów.

Projekt za 280 mln złotych pod nazwą „Poprawa stanu technicznego infrastruktury kolejowej w rejonach przejść granicznych, w tym toru szerokiego” (w ramach Krajowego Programu Kolejowego) dedykowany jest przewozom towarowym. Inwestycje poprawiają warunki w rejonie siedmiu przejść granicznych. Oprócz przejścia Braniewo – Mamonowo PKP PLK przeprowadziło już prace modernizacyjne (lub przeprowadzi je w najbliższych latach) na przejściach Terespol – Brześć, Skandawa – Żeleznodorożnyj, Medyka – Mościska, Werchrata – Rawa Ruska, Siemianówka – Swisłocz i w Kuźnicy Białostockiej.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe