Gminne inwestycje. Trwa budowa świetlicy i przebudowa drogi

  • 24.08.2021, 17:56
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Gminne inwestycje. Trwa budowa świetlicy i przebudowa drogi © Archiwum UG w Braniewie
GMINA BRANIEWO. W Gminie Braniewo trwają prace związane z budową świetlicy wiejskiej w Gronówku. Prowadzona jest także przebudowa drogi gminnej do Garbiny.

W minionym tygodniu na placu budowy w Gronówku i miejscu prac w Garbinie pojawili się wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus i prezes Zarządu Spółki PERiG Robert Mirkowski.

— Jeśli chodzi o budowę świetlicy, to na tę chwilę wszystko przebiega zgodnie z planem i szczegółowym harmonogramem z czego bardzo się cieszę — mówi wójt Jakub Bornus. — Podobnie z przebudową drogi do Garbiny. Mimo iż jeszcze trwa okres wakacyjny i urlopowy to inwestycja nie zwalnia, a wręcz przeciwnie – jest już praktycznie na finiszu. Niebawem mieszkańcy sołectwa Garbina będą mogli cieszyć się z komfortu komunikacyjnego. Dziękuję Spółce PERiG za pełne zaangażowanie w inwestycje na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Na budowę świetlic w Gronówku, Brzeszczynach i Zgodzie Gmina Braniewo uzyskała niemal 1,5 mln złotych z z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Świetlice – ze względu na swoją dostępność – staną się naturalnym miejscem aktywności różnorodnych grup zainteresowań. Będą pełnić funkcję centrów kultury lokalnej, pozwolą na organizację czasu wolnego mieszkańców, a – co najważniejsze – zintegrują społeczność danej miejscowości. Będą służyły nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym.

W kwietniu 2021 r. Gmina Braniewo otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 110002N do miejscowości Garbina Etap III”. Całkowita wartość zadania wyniesie niemal 350 tys. złotych. Dofinansowanie to ponad 170 tys. złotych.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe