Festyn mundurowy. Okiem strażaków i żołnierzy

  • 17.08.2021, 14:59
  • Inf. nadesłana
Festyn mundurowy. Okiem strażaków i żołnierzy © KP PSP w Braniewie i st. chor. sztab. Sebastian Wachek
BRANIEWO. W braniewskim amfiteatrze odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Były połączone z corocznym festynem służb mundurowych.

W sobotę (14 sierpnia) w braniewskim amfiteatrze mundurowi reprezentujący różne formacje przygotowali szereg atrakcji i zabaw skierowanych do mieszkańców miasta – z głównym naciskiem na najmłodszych.
„Działamy razem, działamy wspólnie” to motto, które promował płk Grzegorz Barabieda, dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i który zaprosił do współpracy inne służby mundurowe funkcjonujące w powiecie braniewskim. Mundurowi zorganizowali dla mieszkańców wspólny festyn pod hasłem „Służby mundurowe mieszkańcom Braniewa”. W programie festynu uczestnicy mogli zobaczyć występ orkiestry wojskowej, pokaz sprzętu oraz działań służb mundurowych, zmagania sportowe, konkursy i zabawy, strefę dziecka i stoiska służb mundurowych.
Podczas festynu można było także zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień.
Braniewscy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali sprzęt i pojazdy pożarnicze. Dodatkowo zrealizowano punkt nauki udzielania pierwszej pomocy medycznej, symulację wypadku drogowego, namiot z zadymieniem, który symulował powstanie pożaru. Dodatkowo strażacy zadbali o najmłodszych ustawiając również „dmuchańca”. Oprócz strażaków obecni byli żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, funkcjinariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie, funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Elblągu – Oddział w Braniewie, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie) oraz żołnierze z Jednostki Wojskowej w Chruścielu.
Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

 

Tłumy Polaków odwiedziły w mijający  weekend (14/15 sierpnia) pikniki zorganizowane z okazji święta Wojska Polskiego. Mieszkańcy Braniewa mieli okazję spotkać się z wojskiem i służbami mundurowymi na festynie, który odbył się w sobotę (14 sierpnia) w Amfiteatrze Miejskim w Braniewie.
W sobotę 14 sierpnia 2021 roku Amfiteatr Miejski w Braniewie im. H. Mrozińskiego  opanowały służby mundurowe. Inicjatorem festynu z okazji święta Wojska Polskiego byli czołgiści z Braniewa. Do zabawy włączyli się także: strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, żołnierze 43blp i 22 posterunku z Chruściela,  służba więzienna i straż graniczna z Braniewa. Mundurowych wsparli: UM Braniewo, BCK, MOS Zatoka Braniewo, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Braniewo i ZGK Braniewo.
Dopisała pogoda i frekwencja, bo atrakcji nie brakowało. Na początek wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Elbląga, później był koncert solistów związanych z Braniewskim Centrum Kultury i Klubem 9BBKPanc. oraz  pokaz walki wręcz. Służby mundurowe prezentowały swój sprzęt i wyposażenie przez kilka godzin. Każde stoisko „kusiło” atrakcjami. W amfiteatrze funkcjonowała kuchnia polowa z wojskową grochówką i strażackim żurkiem. Saperzy pomagali szukać skarbów, strażacy organizowali podniebne podróże, a czołgiści pozwalali zajrzeć do czołgu PT-91. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: Rodzinny Bieg Sprawności Wojskowej zorganizowany wspólnie przez 9BBKPanc., 43blp i MOS Zatoka, stoiska gier i zabaw BCK, Klubu 9BBKPanc. oraz dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci.
W trakcie festynu funkcjonowały też: mobilny punkt szczepień i stanowisko braniewskie PSSE.
Inf. prasowa 9BBKPanc.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. nadesłana

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe