Sprawcy podpalenia w areszcie

  • 06.08.2021, 19:21 (aktualizacja 06.08.2021, 19:23)
  • Wojciech Andrearczyk
Sprawcy podpalenia w areszcie © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy podejrzani są o podpalenie mieszkania w budynku przy ul. 9 Maja. Według prokuratury ich działania były spowodowane „konfliktem, do jakiego dojść miało pomiędzy jednym z nich, a mieszkańcami mieszkania, pod którego drzwiami podłożony został ogień”.

O pożarze pisaliśmy tutaj: Pożar na 9 Maja. Ewakuowano mieszkańców

Obecnie – jak informuje Prokurator Okręgowy w Elblągu – w Prokuraturze Rejonowej w Braniewie toczy się śledztwo przeciwko dwóm podejrzanym. Prokurator zarzuca im umyślne wzniecenie pożaru w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym, który zagrażał życiu i zdrowiu co najmniej 20 osób, to jest mieszkańcom tego budynku oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci tegoż budynku.

Jak wynika z ustaleń prokuratury sprawcy podpalili materac ułożony pod drzwiami wejściowymi jednego z mieszkań. W wyniku tego doszło do zajęcia się ogniem tych drzwi oraz klatki schodowej.

Jedynie wskutek szybkiej interwencji odpowiednich służb oraz samych pokrzywdzonych (mieszkańców mieszkania, pod którego drzwiami wejściowymi doszło do wzniecenia ognia), którzy widząc dobywające się kłęby dymu wezwali te służby rozwijający się pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku.

W trakcie akcji ratowniczej ewakuowano 20 osób. W mieszkaniu, pod którego drzwiami podłożony został ogień, przebywały 4 osoby. Dzięki podjęciu błyskawicznej akcji ratowniczej nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Straty w podpalonym mieszkaniu wyceniono na 3 tys. złotych.

Sprawcy zostali zatrzymani przez braniewskich policjantów. Jak ustalił prokuratur przyczyną podłożenia przez nich ognia miał być konflikt, do jakiego dojść miało pomiędzy jednym z nich, a mieszkańcami mieszkania, pod którego drzwiami podłożony został ogień.

Prokurator Rejonowy w Braniewie skierował do Sądu Rejonowego w Braniewie wnioski o zastosowanie wobec nich najsurowszych środków zapobiegawczych: tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Sprawcom za popełnienie zarzucanych im czynów grozi do 10 lat więzienia.

Aktualnie w sprawie prowadzone są dalsze czynności procesowe zmierzające do kompleksowego wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe