Grzybiarz wszedł na pas drogi granicznej

  • 05.08.2021, 12:35
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Grzybiarz wszedł na pas drogi granicznej © WMOSG
GRANICA. Tym razem wizyta grzybiarza na pasie drogi granicznej skończyła się pouczeniem. Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek czy grzybobrania.

Wczoraj (4 sierpnia) patrol z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zobaczył na pasie ornym ślady obuwia. Natychmiast rozpoczął poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze Straży Granicznej udali się w rejon rzeki Banówki i odnaleźli dwa ślady obuwia, odpowiadające śladom pozostawionym na pasie drogi granicznej. Dalsze działania doprowadziły do miejsca zamieszkania sprawcy (około 2 km od granicy).

Okazało się, że na pas orny wszedł mieszkaniec gminy Braniewo. Przyznał, że zabłądził w lesie i kiedy zorientował się, że jest na pasie, to szybko zawrócił. Tym razem do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom nie doszło. Straż Graniczna przypomina jednak, że wejście na pas drogi granicznej jest też wykroczeniem. Za to grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych.

W tym przypadku 63-letni grzybiarz został pouczony.

Straż Graniczna przypomina o zasadach obowiązujących przy granicy państwa. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Przekraczanie jej jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, czyli na przejściach granicznych.
Natomiast jeśli komuś zdarzy się zabłądzić i wejść na pas drogi granicznej, to powinien poinformować najbliższą placówkę Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, bądź przekazać taką informację napotkanym patrolom lub zadzwonić: +48 89 750 33 33.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe