Studenci złożyli przysięgę wojskową

  • 27.07.2021, 20:00 (aktualizacja 27.07.2021, 20:02)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Studenci złożyli przysięgę wojskową © 9BBKPanc.
BRANIEWO. Pięćdziesięcioro studentów szkolonych w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej w ramach programu Legia Akademicka złożyło przysięgę wojskową na sztandar jednostki.

Studenci-ochotnicy szkolili się w 9BBKPanc. od 4 lipca. Ich pobyt składa się dwóch etapów. Pierwszy – czyli szkolenie podstawowe – zakończył się egzaminami i złożeniem przysięgi wojskowej.

— Wybraliśmy trudną, ale jak zaszczytna rolę obrońców pokoju... Już zawsze towarzyszyć nam będą słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna — mówił w imieniu studentów szer. Krzysztof Szadkowski.

Przysięga zakończyła pierwszy etap szkolenia. Większość studentów po krótkich przepustkach powróci do 9 brygady, by kontynuować szkolenie w ramach tzw. modułu podoficerskiego. Będą się szkolić do 14 sierpnia.

— Wasza dotychczasowa postawa, pełne zaangażowanie w proces szkolenia oraz sprawność działania zasługują na szacunek i uznanie. Za to wszystko po żołniersku serdecznie wam dziękuję oraz życzę szczęścia, zdrowia, sukcesów w dalszej służbie oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym — powiedział ppłk Radosław Głuchowski, po odebraniu przysięgi od studentów.

Później, w imieniu dowódcy 9BBKPanc., ppłk Głuchowski przekazał na ręce wyróżniających się w szkoleniu żołnierzy dyplomy uznania i listy z podziękowaniami dla rodziców i opiekunów nowo zaprzysiężonych żołnierzy.

Uroczystość przysięgi zakończyła się defiladą wojskową.
 

„Legia Akademicka” to uruchomiony w 2017 roku program skierowany do studentów uczelni publicznych i niepublicznych, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe i uzyskać status żołnierza rezerwy, dający m.in. możliwość ubiegania się do zawodowej służby wojskowej.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe