Pożar rżyska i balotów. Sobotnio-niedzielne interwencje

  • 25.07.2021, 20:24 (aktualizacja 25.07.2021, 20:27)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Pożar rżyska w Braniewie
loadingŁaduję odtwarzacz...
BRANIEWO, MACIEJEWO. W niedzielne przedpołudnie (25 lipca) braniewscy strażacy gasili pożar rżyska w Braniewie. Dzień wcześniej interweniowali w Maciejewie, gdzie płonęły baloty słomy.

W niedzielę (25 lipca), kilkanaście minut przed godziną 11:00, braniewscy strażacy zostali wezwani do pożaru rżyska. Do pożaru doszło w pobliżu Braniewa, na jednym z pól położonych w kierunku Podgórza.

Z uwagi na gwałtowny rozwój pożaru na miejsce skierowano łącznie pięć pojazdów Straży Pożarnej. Dodatkowo w działaniach strażaków wspierał ciągnik rolniczy wyposażony w pług, którym zaorano pole – uniemożliwiając rozwój ognia na większą powierzchnię.

Po około godzinie działań gaśniczych strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, wspierani przez strażaków z Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie ugasili pożar.


Dzień wcześniej (w sobotę, 24 lipca) braniewscy strażacy dwukrotnie gasili pożar balotów w Maciejewie (gm. Braniewo), na terenie jednego z gospodarstw rolnych.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło około godziny 13:00, natomiast drugie kilkanaście minut po godzinie 18:00. Na miejsce pożaru skierowano pojazdy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie oraz strażaków-ochotników z OSP Lipowina i OSP Żelazna Góra.

Strażacy z wykorzystaniem wody ugasili baloty, które rozgarnięto z wykorzystaniem pojazdów rolniczych.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (37)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe