Miasto dostało dofinansowanie na remont Stadionu Miejskiego

  • 22.07.2021, 14:03 (aktualizacja 22.07.2021, 14:18)
  • Inf. prasowa UM Braniewa
Miasto dostało dofinansowanie na remont Stadionu Miejskiego © Archiwum UM Braniewa
BRANIEWO. „Z programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2021 pozyskaliśmy na remont naszego stadionu kwotę 2 183 340,00 złotych. To połowa wartości zadania pod nazwą »Zagospodarowanie przestrzeni publicznej terenu MOS – etap I boisko piłkarskie«, wynoszącego 4 366 6797,30 złotych. Z uwagi na rozległość projektu, wysokie koszty oraz konieczność zamknięcia obiektu na czas remontu, prace podzielono na etapy” — poinformował dzisiaj burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

— Temat remontu stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu wracał niczym bumerang niemal za każdym razem, gdy publikowałem materiały związane z klubem i jego infrastrukturą — mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. — W ogóle mnie to nie dziwi, bo stadion „prosił” się o to już od bardzo dawna – od ponad 30 lat! Obecny obiekt nie spełnia podstawowych norm właściwych współczesnym obiektom sportowym. Niektórym mogło się wydawać, że degradacja tego obiektu ma moją cichą akceptację. Nic z tych rzeczy! Po cichu ciężko pracowaliśmy na to, co właśnie mam przyjemność Wam przekazać, a z dobrymi informacjami czekałem na pozytywną decyzję dotyczące środków, o które wnioskowaliśmy w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W ramach I etapu przedsięwzięcia zostanie wykonane:

• Budowa bieżni i terenu lekkoatletycznego (stadion lekkoatletyczny kategorii VB, w skład którego wchodzą: bieżnia okólna 4-torowa o długości 400 m, bieżnia prosta 6-torowa do biegu na 100 i 110 m, skocznia wzwyż, skocznia do skoku o tyczce, jednokierunkowa, skocznia w dal i trójskoku, dwuścieżkowa z zeskoczniami na obu końcach rozbiegu, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, rzutnia oszczepem).
• Boisko piłkarskie z nawierzchni trawiastej (plac do gry w piłkę nożną o wymiarach w świetle linii autowych 104 x 64 m, spadek boiska kopertowy, podziemny system nawadniający, boisko zdrenowane, nadmiar wód opadowych odprowadzany będzie za pomocą drenów do projektowanej sieci kanalizacji deszczowej i dalej do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej, nawierzchnia boiska z trawy z rolki grubości 4 cm ułożonej na warstwie wegetacyjnej grubości 15 cm i warstwie odsączającej żwirowo-piaskowej 0/8 gr. 30 cm).
• Wyposażenie boiska (bramki do piłki nożnej seniorskie montowane w tulejach, chorągiewki narożne uchylne montowane w tulejach, wiaty dla zawodników rezerwowych na 13 miejsc, bramki aluminiowe przenośne 5x2 m).

— Jak wskazuje nazwa naszego projektu, jest to dopiero początek procesu nadawania nowego blasku stadionowi miejskiemu — mówi Tomasz Sielicki. — Celem jest jego całościowe przebudowanie, wyremontowanie i rozbudowa, która zapewni możliwość uprawiania na jego terenie różnorodnych dyscyplin sportowych, m.in. lekkoatletyki, której zawodnicy odnoszą znaczące sukcesy mimo braku odpowiednich warunków do trenowania. Wkrótce nareszcie się to zmieni, a dzięki temu sukcesy – mam taką nadzieję – będą jeszcze okazalsze.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UM Braniewa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe