Kolejna zmiana żołnierzy szykuje się do wyjazdu na Łotwę

  • 21.07.2021, 18:09 (aktualizacja 21.07.2021, 18:11)
  • st. chor. sztab. Krzysztof Surowiec, MH
Kolejna zmiana żołnierzy szykuje się do wyjazdu na Łotwę © st. chor. sztab. Krzysztof Surowiec
BRANIEWO – WĘDRZYN. W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zakończyło się szkolenie poligonowe żołnierzy przygotowujących się do wyjazdu na X zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie. Trzon tej zmiany stanowić będą żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Żołnierzy X zmiany PKW Łotwa czeka przed wyjazdem jeszcze kilka miesięcy intensywnego szkolenia. Na misji w Republice Łotewskiej zastąpią swoich kolegów z IX zmiany, którzy odliczają już dni do wyjazdu. Ich oficjalne pożegnanie odbędzie się w piątek, 23 lipca.

Tymczasem X zmiana przeszła pierwszą certyfikację. W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze zakończyli szkolenie poligonowe. Głównymi przedsięwzięciami zrealizowanymi przez szkolone pododdziały były zajęcia z taktyki w terenie zurbanizowanym oraz ćwiczenie taktyczne sprawdzające stopień wyszkolenia załóg i drużyn.

Żołnierze wykorzystując infrastrukturę poligonu zrealizowali również zadania typu: pokonanie toru psychologicznego, strzelania przygotowawcze i bojowe z broni strzeleckiej, ćwiczenia w rzucaniu granatami ręcznymi oraz zajęcia z Force Protection na których przećwiczono działanie po ataku na miejsce stacjonowania.


 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

st. chor. sztab. Krzysztof Surowiec, MH

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe