Projekt dla młodych mieszkańców gminy

  • 15.07.2021, 17:09 (aktualizacja 15.07.2021, 17:09)
  • Wojciech Andrearczyk
Projekt dla młodych mieszkańców gminy Jednym z partnerów projektu jest norweski Fønix AS – stąd być może część spotkań odbywać się będzie właśnie w Norwegii
GMINA BRANIEWO. „My nastoletni obywatele – aktywni przedsiębiorczy liderzy lokalnej zmiany” – taki tytuł nosi projekt, do którego aplikuje Gmina Braniewo. Wśród tworzących go organizacji jest także partner z Norwegii.

— Bardzo cieszymy się, że mamy na pokładzie partnerów z Norwegii, z Organizacji Fonix, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podniosą walory przyszłych działań i umożliwią rozszerzenie wachlarza naszych aktywności — mówi wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus.

„My nastoletni obywatele – aktywni przedsiębiorczy liderzy lokalnej zmiany” to projekt, który został złożony w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny pod przewodnictwem Forum Animatorów Społecznych.

— Projekt zakłada między innymi udział w konferencjach, spotkania partnerskie, seminarium międzynarodowe, ponad dwadzieścia warsztatów lokalnych w siedmiu jednostkach samorządu terytorialnego, „summer camp” – czyli letnią szkołę aktywności i przedsiębiorczości dla młodzieży, forum ponadregionalne dla 120 uczestników oraz opracowanie raportu diagnostycznego, analizy SWOT i przewodnika dobrych praktyk z Polski i Norwegii — wylicza Joanna Jankowska, podinspektor ds. oświaty i pozyskiwania środków pozabudżetowych w Urzędzie Gminy Braniewo, podkreślając, że na razie został złożony wniosek o przystąpienie do projektu i teraz trwa oczekiwanie na jego ocenę.

— To bardzo ciekawy projekt społeczny, dzięki któremu zaangażujemy do działania wartościową młodzież naszej gminy — przekonuje wójt Bornus.

 

Partnerstwo:
Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej Wama-Coop, Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza (gminy: Barciany, Bartoszyce, Braniewo, Budry Dubeninki, Górowo Iławeckie, Lelkowo, Sępopol, Srokowo), Forum Animatorów Społecznych.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe