Szkolenie dowódców w OSP

  • 07.07.2021, 16:51 (aktualizacja 07.07.2021, 16:52)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Szkolenie dowódców w OSP © KP PSP w Braniewie
BRANIEWIE. W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zakończono szkolenia Kierujących Działaniem Ratowniczym dla członków OSP.

Szkolenie zostało przeprowadzone w systemie weekendowym, w siedzibie PSP w Braniewie, zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonymi w dniu 17 listopada 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem trwającego 36 godzin szkolenia było przygotowanie członków OSP do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych oraz prowadzenia szkoleń kształcących nawyki i umiejętności w OSP.

Egzamin z przedmiotowego szkolenia pozytywnie ukończyło 12 osób, wśród których były druhny i druhowie z jednostek OSP. Wyszkoleni ochotnicy będą stanowić potencjał dowódczy w rodzimych jednostkach OSP.

W zakończeniu szkolenia uczestniczył starosta braniewski Karol Motyka, który skierował słowa uznania dla słuchaczy szkolenia. To kolejne szkolenie przeprowadzone i zorganizowane dla strażaków-ochotników w roku bieżącym przez funkcjonariuszy KP PSP w Braniewie.

 

 


R E K L A M A
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe