„Górski poligon” braniewskich zwiadowców

  • 06.07.2021, 19:36 (aktualizacja 06.07.2021, 19:36)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
„Górski poligon” braniewskich zwiadowców © 9BBKPanc.
KOTLINA KŁODZKA. To ich pierwsze tego typu szkolenie, ale kolejne zdobyte doświadczenia. Zwiadowcy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej wybrali się na „górski poligon”.

Nowe umiejętności żołnierze szlifują w Kotlinie Kłodzkiej. To jedno z najlepszych miejsc w kraju, gdzie można ćwiczyć wspinaczkę w najtrudniejszych warunkach.

— W górach trenowaliśmy już kilka razy, by  wzmocnić kondycję w trudnym terenie — mówi st. chor. sztab. Krzysztof Dąbrowski.Mieliśmy na przykład szkolenia narciarskie, ale wspinaczki uczymy się po raz pierwszy.

Żołnierze z pododdziałów rozpoznawczych 9 BBKPanc. uczą się działania w górach w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej „Jodła” w Kotlinie Kłodzkiej. W tym samym miejscu szkolą się m.in. ich koledzy z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Program obejmuje między innymi wspinaczkę skalną, zjazdy na linie, naukę asekuracji oraz długodystansowe marsze kondycyjne.

— Dzięki zajęciom w tak specyficznym środowisku zwiadowcy przygotowują się do wykonywania zadań w każdych możliwych warunkach — mówi por. Adam Wańkowski.


(Autorzy zdjęć: por. A. Wańkowski, st. chor. sztab. K. Dąbrowski, plut. P. Mazurek)

 

 

 

 

 


R E K L A M A
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe