Zarząd z absolutorium. Radni zagłosowali jednogłośnie

  • 30.06.2021, 09:21 (aktualizacja 30.06.2021, 09:21)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie / wan
Zarząd z absolutorium. Radni zagłosowali jednogłośnie © Starostwo Powiatowe w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. Jednym z najważniejszych głosowań podczas wtorkowej (29 czerwca) sesji Rady Powiatu Braniewskiego było głosowanie nad absolutorium dla Zarządu Powiatu.

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji starosta braniewski Karol Motyka przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie od ostatniej sesji Rady Powiatu.

W trakcie obrad radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2020 r. Na 14 obecnych radnych – wszyscy zagłosowali za absolutorium dla zarządu. Radni swoją decyzję podjęli po zapoznaniu się z informacją o wykonaniu budżetu oraz sprawozdaniem finansowym Powiatu Braniewskiego za 2020 r. i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie.

Starosta Karol Motyka podziękował radnym za udzielone zaufanie i poparcie działań Zarządu Powiatu. Podziękował również  pracownikom podległych jednostek oraz pracownikom starostwa za owocną współpracę i pomoc w realizacji wspólnych zadań.

— Dziękuję bardzo za poparcie i danie na przyszłość możliwości dalszej pracy dla zarządu — powiedział starosta Karol Motyka.Dziękuję za miłe słowa poprzedniego starosty. Kontynuujemy to, co poprzedni starostowie zrobili i dobrze zrobili. Docaniamy to. Chcemy to kontynuować. Nie wszystkie propozycje uda nam się spełnić, ale staramy się. Widzimy w tym szansę dla całego powiatu braniewskiego. Dziękuję wszystkim za to głosowanie, za danie szansy na następny rok.

Na zakończenie sesji radni poruszyli tematy dotyczące m.in. dalszej współpracy powiatu z gminami, rozwoju społeczno-gospodarczego regionu, wzmocnienia przewozów pasażerskich w komunikacji autobusowej na terenie powiatu.

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie / wan

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe