Wystawa malarstwa Barbary Wojtanowskiej

  • 23.06.2021, 15:22
  • Inf. prasowa BCK
Wystawa malarstwa Barbary Wojtanowskiej
BRANIEWO. Braniewskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Wojtanowskiej. Wystawa odbędzie się w Galerii w Podziemiach BCK, 25 czerwca (piątek), o godz. 17:00.

Barbara Wojtanowska jest z zawodu nauczycielką plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Kanada).
Jest wielokrotną uczestniczką warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia „Jazowa”, m.in. „Inspiracje muzyką Chopina”, „Kraina na wodzie”, „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, była uczestniczką grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.

Należy do „Salonu Kobiet Twórczych” przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie.
Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

Prace prezentowane na wystawie są malowane farbą olejną na płótnie bawełnianym. Technika to tzw. „żywa faktura”, uzyskana poprzez nałożenie farby szpachelką.

— Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie — mówi Barbara Wojtanowska.

 

 


 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Inf. prasowa BCK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe