Ze skokochronem i podnośnikiem. Ćwiczenia strażackie

  • 30.05.2016, 14:02
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Ze skokochronem i podnośnikiem. Ćwiczenia strażackie KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Braniewie i w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej.

Ćwiczenia są możliwością sprawdzenia skutecznego wykorzystania sprzętu strażackiego oraz okazją do zapoznania się z obiektami. Dodatkowym elementem jest przeprowadzenie ewakuacji osób z budynków, w których są realizowane ćwiczenia.

Ratownicy ćwiczą w pomieszczeniach zadymionych, w których znajdują się osoby poszkodowane i ukryte źródło ognia. Dym parafinowy wypełniający pomieszczenia ogranicza widoczność strażaków-ratowników, co wymaga szczególnego skupienia i zaangażowania ratowników, aby mogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do osób poszkodowanych.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe