„Leśny Trud 2021”. Strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru lasu

  • 21.06.2021, 13:17 (aktualizacja 21.06.2021, 13:19)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
„Leśny Trud 2021”. Strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru lasu © KP PSP w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz wybranych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyli w ćwiczeniach taktyczno-bojowych „Leśny Trud 2021”.

Z uwagi na charakter ćwiczeń do działań zaangażowano znaczne zasoby ludzkie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, jednostek OSP z terenu miasta i gminy Frombork, miasta i gminy Braniewo oraz miasta Pieniężna.

Dzięki przychylności Nadleśnictwa Zaporowo ćwiczenia dotyczące pożaru lasu przeprowadzono w pobliżu miejscowości Garbina /Leśnictwo Wilanowo.

Żar lejący się z nieba oraz trudny teren wymagał od strażaków pełnego zaangażowania i współpracy pomiędzy PSP i OSP. Działania strażaków prowadzone były na trzech odcinkach bojowych i dotyczyły zarówno gaszenia palącej się powierzchni leśnej, jak również zbudowania zaopatrzenia wodnego z pobliskiej rzeki Baudy. Woda dostarczana była wężami pożarniczymi na odległość ponad kilometra oraz dodatkowo dowożona z wykorzystaniem ciężkich pojazdów pożarniczych.

Strażacy w działaniach wspierani byli przez pracowników Nadleśnictwa Zaporowo, Straż Leśną, funkcjonariuszy Policji, którzy zabezpieczali odcinek drogi wojewódzkiej nr 504 oraz funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Braniewie. Współdziałanie i wzajemne wspieranie się mundurowych pozwoliło na bezpieczne przeprowadzenie tak dużych ćwiczeń taktyczno-bojowych.

Zmagania strażaków obserwowali: starosta braniewski Karol Motyka, nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo Stanisław Warpechowski oraz przedstawiciele 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie i 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Kilkugodzinne zmagania strażaków pozwoliły sprawdzić gotowość jednostek ochrony przeciwpożarowej do działań gaśniczych na znacznym obszarze leśnym. W ćwiczeniach uczestniczyły 24 jednostki sprzętowe straży pożarnej oraz blisko 80 strażaków. Bilans w ujęciu służb współdziałających to blisko 30 jednostek sprzętowych oraz około 100 osób zaangażowanych w ćwiczeniach „LEŚNY TRUD 2021”.

 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe