Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Podium amatorskiej ligi prawie już podzielone

BRANIEWO. W XXII. kolejce Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej czołowe drużyny miały trudnych i wymagających przeciwników. Drużyny te poradziły sobie jednak i praktycznie już tylko pomiędzy sobą będą rozdawać karty w walce o podium.

Autor: © BALPN Team

Lider strasznie się męczył w spotkaniu z Granicą i gdyby zawodnicy z Zagaj wykorzystali swoje sytuacje bramkowe (zwłaszcza w pierwszej połowie), to oni cieszyliby się ze zwycięstwa. Było jednak inaczej i to Pszczoły wyrwały zwycięstwo 2:0.

Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Apartamentu z Warmią Braniewo

Natomiast drużyna Mundurowych spotkała się z czwartym w tabeli Talent Team. Pojedynek był ciekawy, a okazji podbramkowych było sporo. Stróże prawa byli tego dnia jednak lepsi i pewnie zwyciężyli 3:1.

Ponownie przypomniał o sobie Zielony Lech, który rozniósł La Pampelunę 7:0.

W końcu wygrała Glinka – 3:2, ale nie było to łatwe zwycięstwo, bo drużyna z Długoboru postawiła trudne warunki do gry.

W meczu z FC 2020 Amatorsi byli lepszą i szybszą drużyną i to pozwoliło im na odniesienie zwycięstwa 3:1.

Pauzowała drużyna Oldboys Braniewo.

W tym samym tygodniu, w czwartek, została rozegrana jeszcze XXIII. kolejka BALPN.

Rozpoczęła się ona od spotkania zdobywców ubiegłorocznego Mistrza Ligi, drużyny Mundurowych, z młodym, ambitnym zespołem przyjezdnych z Długoboru, The Experts. Od samego początku doświadczenie i siła fizyczna przeważała po stronie stróżów prawa i to oni, pewnie wygrali 6:2.

W kolejnym pojedynku, trzy kolejki przed końcem rundy wiosennej, niemal pewny pretendent do zdobycia Mistrza Ligi BALPN – De Reiger – spotkał się z czwartą drużyną w tabeli, Talent Team, która musiała wygrać ten mecz, aby zachować szansę na podium. Jednak to „Pszczoły” od początku zdominowali boisko i pozbawiły złudzeń rywali, pewnie wygrywając 8:2.

W trzecim spotkaniu tego dnia stanęły naprzeciw siebie dwie przyjezdne drużyny, Zielony Lech z Młynar oraz Granica z Zagaj. Od samego początku to Zielony Lech przejął inicjatywę i napierał na Granicę. Drużyna  z Młynar pewnie wygrała 5:0.

Nie doszło do spotkania Apartamentu z La Pampeluną. W meczu zostaje odgwizdany walkower dla drużyny z trzeciego miejsca w tabeli, Apartamentu.

Kolejny mecz rozegrały ze sobą drużyny Oldboys Braniewo z Warmią Braniewo. Niespodzianki jednak nie było i to Warmia wygrała ten pojedynek 2:5, tym samym wskakując na czwarte miejsce tabeli.

W ostatnim meczu tego dnia Glinka podejmowała zajmujący niżej w tabeli zespół Amators. Pierwsza połowa meczu była nudna, senna. W drugiej zaś oba zespoły wzięły się do pracy i przysporzyły wielu emocji, zaciętości, sytuacji podbramkowych. Długo trzeba było czekać na pierwszego gola w tym spotkaniu. Na kilka minut przed końcem spotkania to Glinka strzeliła bramkę na wagę 3 punktów. Glinka – Amators 1:0.