Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Piąte miejsce braniewskich pancerniaków

BRANIEWO. W 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej odbyły się Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej.

Autor: © 9BBKPanc.

Zawody trwały dwa dni. W poniedziałek (7 czerwca) rozegrano biegi indywidualne. We wtorek odbyły się zmagania zespołowe. W tym roku w Braniewie do sportowej rywalizacji stanęło ponad osiemdziesięciu żołnierzy z szesnastu reprezentacji.

Ośrodek sprawności fizycznej (OSF) składa się z przeszkód, których pokonanie wymaga od żołnierza odwagi oraz bardzo dobrej sprawności fizycznej. Zawodnicy podejmują trudną walkę z czasem, swoją siłą i zwinnością.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został szer. M. Skibski  z 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza, a jako zespół najlepiej zaprezentowali się żołnierze z 4 Pułku Chemicznego z Brodnicy.

Reprezentacja 9BBKPanc. zajęła w klasyfikacji generalnej 5. miejsce, zespołowo osiągnęła 4. pozycję, a indywidualnie najlepszy zawodnik reprezentujący 9 brygadę wywalczył 11. lokatę.