Byk wpadł do studni. Ratowali go strażacy

  • 09.06.2021, 08:47 (aktualizacja 09.06.2021, 08:50)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Byk wpadł do studni
loadingŁaduję odtwarzacz...
WILCZĘTA. Byk wpadł do studni znajdującej się na polu i utknął wewnątrz betonowych kręgów. Na ratunek zwierzęciu przyszli strażacy.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca, kilka minut po godz. 16:00. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że byk wpadł do studni znajdującej się na polu i utknął wewnątrz betonowych kręgów.

Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków-ochotników z Gładysz, Wilcząt oraz dwa pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Na miejscu strażacy zastali wyczerpanego zwierzaka, który zaklinował się w studni.

Strażacy rozpoczęli żmudne działania polegające na odkopywaniu ziemi oraz rozbiórki betonowych kręgów studni. Praca wymagała wysiłku i zaangażowania całego potencjału ratowniczego, który obecny był na miejscu zdarzenia. Dodatkowo zwierzę zostało zabezpieczone przed ewentualnym dalszym opadaniem wewnątrz studni z wykorzystaniem lin strażackich oraz węży pożarniczych.
Działania prowadzone były w sposób ograniczający nadmierne zdenerwowanie i stres u byka. Należało też uważać, aby nie zranić zwierzęcia.
Na miejsce działań bezinteresownie przybył strażak-ochotnik druh Przemysław Dolot z OSP Wilczęta, który z wykorzystaniem prywatnej koparki przyspieszył działania ratownicze w zakresie usuwania ziemi. To pomogło szybciej wydobyć byka z pułapki.

Po ponad godzinnych działaniach udało się wydobyć zwierzę. Nie odniosło ono obrażeń.

— Całe zdarzenie – pomimo trudu pracy ratowniczej – dało wiele radości i zadowolenia obecnym strażakom z dobrze wykonanych działań — mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy Komendy Powiatowej PSP w Braniewie. — Na słowa uznania zasługuje zaangażowanie strażaków – ratowników z gminy Wilczęta, którzy stanęli na wysokości zadania i kolejny raz udowodnili, że stanowią mocny potencjał ratowniczy.

 

 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe