Po pięćset złotych za zgłoszenie

  • 08.06.2021, 12:42
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Po pięćset złotych za zgłoszenie © KPP w Braniewie
BRANIEWO. W ciągu ostatnich dwóch dni oficer dyżurny braniewskiej komendy Policji odebrał aż trzy fałszywe zgłoszenia. Ich autorzy zostali ukarani mandatami.

Po raz pierwszy patrol został zaangażowany do interwencji w minioną niedzielę (6 czerwca). Po godz. 18:00 funkcjonariusze zostali powiadomieni, że na jednej z ławek w Braniewie leży kobieta znajdująca się pod silnym działaniem alkoholu.
Policjanci ruszyli we wskazane miejsce. Informacje zawarte w zgłoszeniu były nieprawdziwe – kobieta była trzeźwa i nie potrzebowała żadnej pomocy. Policjanci dotarli do zgłaszającego, którym był były partner 50-latki.
Za bezpodstawne wezwanie służb mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem.

Dzień później (7 czerwca) do policjantów dotarły kolejne dwa fałszywe wezwania. Pierwsze z nich dyspozytor numeru 112 przekazał oficerowi dyżurnemu Policji po godz. 13:00. 29-latek powiadomił, że brat próbował potrącić go samochodem.
Pod wskazany adres wysłano patrol. Funkcjonariusze szybko zweryfikowali przekazane w zgłoszeniu informacje ustalając, że mijają się z prawdą. Powodem wezwania był jedynie konflikt pomiędzy braćmi.
Interweniujący policjanci ukarali 29-latka za popełnione wykroczenie 500-złotowym mandatem.

Kolejne wezwanie wpłynęło do oficera dyżurnego około godz. 22:30 (także 7 czerwca). Z relacji dzwoniącego wynikało, że skrzywdzi siebie lub inną osobę, jeśli nie otrzyma leków uspokajających. Na miejsce natychmiast skierowano patrol oraz załogę karetki pogotowia. Już po chwili było wiadomo, że obecność medyków i policjantów była zbędna. 28-latek nie potrzebował pomocy, a w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że okłamał dyspozytora, gdyż chciał zmusić służby do przyjazdu i wypisania leków.
Zamiast recepty mężczyzna otrzymał od policjantów 500-złotowy mandat.

 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe