Ślub w strażackiej rodzinie. Strażak wyszła za sekcyjnego

  • 07.06.2021, 14:55
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Ślub w strażackiej rodzinie. Strażak wyszła za sekcyjnego © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO-ORNETA. W minioną sobotę odbył się uroczysty ślub strażaków, którzy pracują w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. „Pragniemy jako strażacy podzielić się szczęściem naszej koleżanki i kolegi” – napisali do nas strażacy.

Ślub odbył się 5 czerwca, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Ornecie. Tam – w obecności najbliższej rodziny, zaproszonych gości oraz strażaków z KP PSP w Braniewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornecie – sakramentalne „tak” powiedzieli sobie sekc. Radosław Wróblewski i jego wybranka str. Sylwia Awiżeń.

Sekc. Radosław Wróblewski jest strażakiem służącym w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP Braniewie (system zmianowy), natomiast str. Sylwia Awiżeń pracuje jako funkcjonariusz komendy w systemie codziennym.

Po uroczystości zaślubin strażacy utworzyli przed kościołem szpaler, pod którym – przy dźwiękach uderzeń toporków strażackich – przeszła młoda para, wkraczając na drogę wspólnego życia. Młoda para odjechała zabytkowym pojazdem pożarniczym.

 

 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elżbieta
Elżbieta 08.06.2021, 20:18
Strażaczka*
Gratuluję ☺️ i dużo szczęścia ☺️
Czołgista
Czołgista 09.06.2021, 11:17
Nie ma strażaczek. Nie ma też żołnierek
PB
PB 08.06.2021, 21:35
W tym przypadku "strażak" to stopień – tak jak w wojsku szeregowy. Nie mówi się zatem "pani szeregowA", tylko "pani szeregowY" :)

Pozostałe