Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie

  • 01.06.2021, 23:03
  • Artykuł partnera
Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę…
Lata wyrzeczeń i ciężkiej pracy, niejednokrotnie konieczność skorzystania z kredytowych instrumentów finansowych. Nabywając wymarzone M trzeba dokładnie rozważyć wszelkie za i przeciw przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jednym z kluczowych dylematów, jaki rozważają chyba wszyscy nabywcy, jest wybór rodzaju mieszkania. Lokale nowe, prosto od dewelopera są realną alternatywą dla mieszkań wystawionych na sprzedaż przez dotychczasowych lokatorów.

Cena nominalna to jeszcze nie wszystko. Dokładnie policz wszystkie dodatkowe koszty

Rynek nieruchomości rozwija się w taki sposób, że we wszystkich kategoriach trzeba płacić coraz więcej. Znalezienie atrakcyjnego lokalu za sumę, która zmieści się w pierwotnych założeniach, staje się coraz trudniejsze. W takich okolicznościach warto poważnie rozważyć większy wydatek na nowe mieszkanie i potraktować go jako inwestycję w przyszłość. Lokal oddany do użytku przez dewelopera niejako z definicji znajduje się w idealnym stanie. Instalacje wodociągowe, elektryka, ogrzewanie – wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Na dodatek wykorzystane są nowe technologie, pozwalające na znaczne ograniczenie przyszłych kosztów eksploatacyjnych. W przypadku mieszkań „używanych” często trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia termomodernizacji, remontu jednego lub więcej pomieszczeń i innymi wydatkami. W dłuższej perspektywie różnica w cenie zakupu zaczyna się zacierać.

Deweloperzy często pozwalają klientom na wprowadzenie indywidualnych modyfikacji w lokalu

Kolejnym aspektem, przy którym warto zatrzymać się na dłużej, jest komfort. Decydując się na mieszkanie wtórne, trzeba je przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza. Dokonanie zmiany układu bądź przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń jest znacznie trudniejsze, niż przy zakupie nowego lokalu. Tego zwykle dokonuje się na długo przed oddaniem budynku do użytku, wobec tego klienci mogą przekazać wykonawcy indywidualne wytyczne. Jak przekonują przedstawiciele dewelopera Villa Romanów: przyszli lokatorzy są de facto architektami swoich przyszłych mieszkań. I mogą zdecydować o ich wybudowaniu i urządzeniu zgodnie z osobistymi preferencjami. Na stronie https://www.villaromanow.pl/ można przekonać się samodzielnie, jak wygląda taka realizacja w praktyce. Zakres możliwości adaptacji z pewnością jest znacznie szerszy, niż przy nieruchomości wybudowanej dawno temu.

 

Artykuł partnera

Podziel się:Pozostałe