Strażacy na poligonie w Orzyszu

  • 31.05.2021, 11:34
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Strażacy na poligonie w Orzyszu © KP PSP w Braniewie
Na terenie poligonu w Orzyszu, w rejonie miejscowości Klusy odbyły się III ćwiczenia a zarazem warsztaty ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestniczyli w nich strażacy z Braniewa.

Głównym celem ćwiczeń – warsztatów ratowniczych – było doskonalenie przygotowania ratowników do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa specjalistycznego na poziomie podstawowym. Dodatkowo kontroli poddany został poziom wyszkolenia ratowników, przygotowania strażaków do realizacji procedur kwalifikowanej pierwszej pomocy w skomplikowanych sytuacjach oraz oceniono obecne zasady i procedury ratownicze, w tym wykorzystanie sprzętu stanowiącego wyposażenie pojazdów pożarniczych.

Zakres warsztatów obejmował prowadzenie samodzielnych działań ratowniczo-gaśniczych w poszczególnych dziedzinach ratownictwa na poziomie podstawowym. W trakcie warsztatów realizowano zadania w sześciu epizodach, stanowiskach: gaszenie pożarów, ratownictwo wysokościowe, ratownictwo techniczne, ratownictwo chemiczno-ekologiczne, ratownictwo wodne, ratownictwo medyczne w czasie kryzysu zakładniczego.

Każda z jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP z województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyła w warsztatach z udziałem jednego pojazdu pożarniczego (średni lub ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy) oraz obsadą ratowników PSP (5-6 osób). Braniewscy strażacy realizowali zadania w składzie: asp. Karol Machnowski, mł. ogn. Michał Janewicz, mł. ogn. Arkadiusz Tywoniuk, st. sekc. Mateusz Ostrowski, sekc. Daniel Słomiński, st. str. Paweł Kononowicz. W ćwiczenia zaangażowany był również mł. asp. Jarosław Suchocki, który oddelegowany został wraz z pojazdem służbowym i quadem do realizacji podgrywek, scenek sytuacyjnych na jednym ze stanowisk warsztatów.

 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe