Wybory we Fromborku. Głosowania nie będzie

  • 27.05.2021, 11:46 (aktualizacja 27.05.2021, 11:58)
  • Wojciech Andrearczyk
Wybory we Fromborku. Głosowania nie będzie © UMiG we Fromborku
FROMBORK. Kamila Grządziejewska, sołtys Drewnowa, jest jedynym kandydatem, który wystartuje w wyborach uzupełniających we Fromborku.

Jak poinformowała Miejska Komisja Wyborcza we Fromborku jedyną kandydatką zarejestrowaną w wyborach uzupełniających we Fromborku jest Kamila Grządziejewska z Drewnowa. Kandydatka została zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Drewnowo.

Tym samym oznacza to, że mandat radnego zostanie obsadzony bez przeprowadzania głosowania (wybory miały odbyć się 27 czerwca).
— W związku z tym, że liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych, na podstawie Kodeksu wyborczego w okręgu wyborczym nr 1 głosowania w wyborach do Rady Miejskiej we Fromborku nie przeprowadza się, a za wybranego na radnego uznaje się zarejestrowanego kandydata z listy nr 1 — wyjaśnia w obwieszczeniu Anna Janicka, przewodnicząca MKW we Fromborku.

Dlaczego we Fromborku była konieczność uzupełnienia składu radnych?
W kwietniu tego roku dotychczasowy radny Jacek Gawłowski zrzekł się mandatu radnego. Komisarz Wyborczy wygasił jego mandat w dniu 13 kwietnia 2021 r. Zgodnie z przepisami jego miejsce powinno być uzupełnione w drodze wyborów uzupełniających.

 

 

 

 

 


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96 


Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja223
ja223 28.05.2021, 21:48
brawo p radna,jestem pewna ze podolasz funkcji dla dobra tego pieknego miasteczka

Pozostałe