Dziewięć litrów krwi. Zbiórka w krwiobusie

  • 20.05.2021, 18:55 (aktualizacja 20.05.2021, 18:57)
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Dziewięć litrów krwi. Zbiórka w krwiobusie © KPP w Braniewie
BRANIEWO. Przed budynkiem braniewskiej komendy Policji przeprowadzono kolejną w tym roku akcję honorowego krwiodawstwa. Najcenniejszym darem z potrzebującymi podzielili się funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz mieszkańcy Braniewa.

19 maja przed budynkiem braniewskiej komendy Policji po raz kolejny zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi. 21 osób oddało ponad 9 litrów krwi.

Inicjatorem akcji, która została przeprowadzona w tzw. krwiobusie, czyli mobilnym punkcie poboru krwi, był Klub HDK PCK „Niebieska kropla”, który został utworzony przez policjantów w 2015 r. Jego prezesem jest obecnie zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Krzysztof Stodulski.

Kim jest krwiodawca? To osoba, która bezinteresownie pomaga drugiemu człowiekowi poprzez dzielenie się z nim tym, co ma najcenniejszego – krwią. Nie ma lepszej pomocy, niż ta płynąca prosto z serca. Na naszą krew czekają poszkodowani i chorzy. Wielu potrzebujących może wyzdrowieć dzięki uzupełnieniu brakujących elementów krwi.

Mundurowi to szczególna grupa, która w toku codziennej służby pomaga ofiarom wypadków, kolizji i wie, jak cenna jest szybka i pierwsza pomoc, w tym dostarczenie krwi. Oddanie tego cennego daru to także szansa na uczynienie własnego życia jeszcze bardziej wartościowym. Tak naprawdę powód oddania krwi może zejść na drugi plan, gdyż liczy się przede wszystkim jedno – że każdy z osobna i wszyscy razem pomagamy w ten sposób innym ludziom.

— Dziękujemy wszystkim za tak wspaniały odzew na apel braniewskich policjantów i zapraszamy jednocześnie na kolejną zbiórkę krwi — mówią policjanci. — O terminach informować będziemy za pośrednictwem strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Braniewie i lokalnych mediów.

 

 

 


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96 


Inf. prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe