Podziel się krwią z potrzebującymi!

  • 17.05.2021, 18:54 (aktualizacja 17.05.2021, 18:57)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Podziel się krwią z potrzebującymi! © KPP w Braniewie
BRANIEWO. „Na straży życia” – pod takim hasłem już w najbliższą środę (19 maja) odbędzie się akcja krwiodawstwa w mobilnym punkcie przed braniewską komendą Policji. — Bądź tam razem z nami i pomóż tym, którzy tak bardzo potrzebują Twojej krwi — zapraszają policjanci.

Zbiórka krwi odbędzie się 19 maja, w godz. od 8:00 do 11:00, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, przy ul.Moniuszki 11a, gdzie na donatorów będzie czekał krwiobus.

Wcześniejsza rejestracja pod numerem tel. 669 458 909.

— Przed podjęciem tej ważnej decyzji warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie – komu pomagamy? Wszystkim potrzebującym krwi, chorym, a także samemu sobie. Być może to właśnie donator będzie kiedyś jej potrzebował... — mówią policjanci.

Chętni do oddania krwi powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport), dawcy wielokrotni powinni zabrać ze sobą również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

 

 

 

 


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96 


podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe