Wspólnie sfinansują remont dróg

  • 17.05.2021, 18:09 (aktualizacja 17.05.2021, 18:19)
  • Inf. prasowa Urzędu Gminy Braniewo
Wspólnie sfinansują remont dróg © UG Braniewo
GMINA BRANIEWO. Jakub Bornus, wójt Gminy Braniewo, Karol Motyka, starosta braniewski i Mirosław Kudliński, wicestarosta braniewski podpisali umowę dotyczącą sfinansowania remontu drogi powiatowej w Lipowinie i na odcinku od drogi S22 do Gronówka.

Dzisiaj (17 maja) wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus podpisał umowę ze starostą Powiatu Braniewskiego Karolem Motyką i wicestarostą Mirosławem Kudlińskim na udzielenie dotacji celowej Powiatowi Braniewskiemu wynoszącej 100 tys. złotych. Taką samą kwotę dołoży braniewskie Starostwo. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zadanie inwestycyjne pod nazwą „Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi powiatowej Nr 1391N odc. m. Lipowina; S-22 - Gronówko”.

— Od wielu lat władze Gminy Braniewo dokładają wszelkich starań, aby poprawić stan infrastruktury drogowej, poprzez realizację inwestycji w kolejnych miejscowościach — mówi Jakub Bornus, wójt Gminy Braniewo. — Często potrzebna jest tutaj współpraca. Dlatego dzisiaj podpisaliśmy umowę z braniewskim Starostwem i będziemy wspólnie zmierzać do poprawy bezpieczeństwa kierowców jak i pieszych.

 

 

 


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96 


Inf. prasowa Urzędu Gminy Braniewo

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe