Kupujemy stół do jadalni. Oto 3 zasady, których musimy przestrzegać

  • 07.05.2021, 14:40 (aktualizacja 07.05.2021, 15:49)
  • Artykuł partnera
Kupujemy stół do jadalni. Oto 3 zasady, których musimy przestrzegać
Wybór odpowiedniego stołu jadalnianego należy potraktować poważnie. To, jaki model mebla zakupimy, będzie miało niebagatelny wpływ na warunki spożywania przez nas posiłków. Również podczas spotkań rodzinnych stół w jadalni będzie grał pierwsze skrzypce – przy nim zasiądą przybyli goście oraz domownicy.

W dzisiejszym artykule poruszamy istotne kwestie, związane z wyborem stołu. Sprawdź, czy znasz podstawowe zasady doboru stołu jadalnianego.

1. Wielkość stołu, dopasowana do liczby osób
Jak łatwo się domyślić, na wielkość stołu w dużej mierze wpływa rozmiar pomieszczenia, którym dysponujemy. Do dużej jadalni należy zakupić większy mebel, zaś do wnętrza o małym metrażu – stół, który nie zajmie całej wolnej przestrzeni. Przyjmuje się, że optymalna szerokość stołu do jadalni to minimum 100 cm, a wysokość ok. 75 cm. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na zakup takiego mebla, rozważmy model rozkładany. Przy wyborze stołu warto uwzględnić również liczbę osób, która docelowo będzie przy nim zasiadać. W przypadku modeli prostokątnych powinno to być: 80x140 cm /4 osoby, 90x160 cm /6 osób i 100x180 cm /8 osób. Z kolei zalecana średnica stołu okrągłego to kolejno: 100 cm /4 osoby, 150 cm /6 osób i 180 cm /8 osób. Są to oczywiście liczby orientacyjne – dają jednak pewien punkt odniesienia i pozwalają ocenić, czy interesujący nas stół będzie funkcjonalny.

2. Kształt stołu spójny z układem pomieszczenia
Za najpopularniejsze kształty stołów do jadalni uchodzą prostokątne oraz owalne. Rzadziej są to modele kwadratowe i okrągłe, choć również takie można spotkać w polskich domach i mieszkaniach. Decydując się na konkretny stół należy zwrócić uwagę na to, czy są zachowane proporcje wizualne. Dobrze jest pamiętać o tym, że meble o zaokrąglonym kształcie pozostawiają więcej wolnej przestrzeni i sprawiają, że wnętrze wydaje się większe. Stół w jadalni nie powinien stać blisko innych mebli, dlatego czasem lepiej wybrać mniejszy rozkładany model, niż taki, który niepotrzebnie przytłoczy wnętrze.

3. Solidny materiał to podstawa. Drewno górą!
Zakup stołu stanowi inwestycję na lata. W naszym interesie leży więc, aby zaopatrzyć się w solidny mebel, przy którym z satysfakcją ugościmy całą rodzinę. Uwagę warto skierować w stronę stołów z drewna bukowego. Jeśli preferujemy bardziej nowoczesne formy, postawmy na drewno połączone np. z laminatem. Tego rodzaju stoły oferuje producent SANDOW, prowadzący własny sklep internetowy: https://sandow.pl/ . Można w nim zaopatrzyć się w stoły i krzesła wysokiej jakości, które z jednej strony są funkcjonalne i starannie wykonane, a z drugiej estetyczne oraz gustowne. Oferta stołów jadalnianych Sandow jest rozbudowana, więc nie zwlekaj i jeszcze dziś zobacz, jakie meble czekają w asortymencie, dostępnym online!

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe