Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?

  • 04.05.2021, 17:00
  • Materiał zewnętrzny
Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?
Aromatyczna kawa jest tym, czego wielu z nas najbardziej potrzebuje każdego ranka. Jednak nie trzeba iść do kawiarni, aby wypić dobrą kawę, bo profesjonalny sprzęt możesz mieć we własnym domu. Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?
  1. Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?
  2. Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy?

 

Trudno wyobrazić sobie udany poranek bez pobudzającej do życia kawy. Dlatego warto postarać się, aby ta chwila była jak największą przyjemnością. Potrzebny jest do tego napój dobrej jakości, który trudno przygotować bez profesjonalnego ekspresu do kawy. Na rynku znajdziemy wiele ekspresów. Ciśnieniowe, przelewowe, kolbowe, kapsułkowe - można się w tym pogubić, dlatego przed zakupem trzeba zapoznać się z ofertą i wybrać produkt, który jak najlepiej spełni oczekiwania.

 

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?

 

Ekspresy mają różne parametry i funkcje, jeśli więc nie wiesz, jak wybrać najlepszy ekspres do kawy, zapoznaj się z podstawowymi informacjami na ich temat. Jakie ekspresy wyróżniamy?

  • Ekspres przelewowy – działa podobnie jak w przypadku tradycyjnego parzenia kawy w filiżance. Składa się ze zbiornika na wodę, pojemnika na kawę, filtra i dzbanka. Niektóre modele mają też płytę grzewczą, która utrzymuje temperaturę napoju. Aby zaparzyć kawę należy włożyć filtr, wsypać kawę i wlać wrzątek. Taki ekspres umożliwia przygotowanie napoju bez fusów, a duży zbiornik pozwala przygotować kawę dla kilku osób. Zaletą jest też niska cena, ponieważ ekspres przelewowy możesz kupić już poniżej 200 zł.
  • Ekspres ciśnieniowy – pozwala na przygotowanie różnego rodzaju kaw, takich jak espresso, macchiato czy cappuccino. Im wyższe ciśnienie, tym bardziej esencjonalna kawa. Jeśli lubisz espresso, zwróć uwagę na ekspresy o mocy co najmniej 15 barów. Jeśli wolisz lekkie napary, wystarczy Ci model niskociśnieniowy. Niektóre ekspresy ciśnieniowe wyposażone są w młynek do kawy, aby uzyskać jak najlepszą jakość naparu. Z kolei dysza do spieniania mleka jest potrzebna do przygotowania cappuccino.
  • Ekspres kolbowy – zwany też ręcznym, bardzo dobrze sprawdzi się do przygotowania klasycznego espresso. W tym ekspresie woda jest na początku podgrzewana, a później pod wysokim ciśnieniem dozowana do pojemnika ze zmieloną kawą. Na powierzchni naparu tworzy się wtedy pianka.
  • Ekspres kapsułkowy – jego zaletą jest niska cena, możliwość przygotowania wielu napojów oraz niewielkie rozmiary. Do zaparzenia kawy potrzebne są specjalne kapsułki, więc smak i aromat zależy od składu mieszanki w kapsułce.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy?

 

Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy, skup się przede wszystkim na funkcjach, które będą potrzebne w Twoim przypadku. Zastanów się, jaką kawę najbardziej lubisz. Pijesz tylko espresso, a może lubisz różne rodzaje kawy, jak cappuccino czy macchiato? Interesuje Cię ekspres całkowicie automatyczny czy też ręczny? Zapoznaj się z funkcjami danego urządzenia, aby nie wydawać pieniędzy na coś, czego nie potrzebujesz lub też nie wybrać urządzenia, które nie posiada istotnych funkcji.

Materiał zewnętrzny

Podziel się:


Pozostałe