Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Zmiana lidera. De Reiger na czele

BRANIEWO. W końcu udało się zastopować lidera Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. W ostatnim, najciekawiej zapowiadającym się pojedynku XV kolejki (rozegranej 27 kwietnia) dotychczasowy lider – zespół Mundurowych – nie sprostał drużynie De Reiger. Pszczoły pokonały stróżów prawa 2:0 i zostały zasłużonymi liderami.

Autor: © BALPN Team

Mecz był wyrównany, w pierwszej połowie obie drużyny grały defensywny futbol i sytuacji bramkowych było niewiele. Druga połowa była o niebo ciekawsza. Na samym początku Mundurowi po rzucie rożnym wykonanym przez De Reiger pogubili się i stracili bramkę, po samobójczym strzale. Od tego momentu mecz się otworzył. Grające z kontry Pszczoły, za sprawą swojego kapitana, Jacka Pszczołowskiego podwyższyły wynik i nie dały już sobie odebrać radości ze zwycięstwa. Skrót tego meczu można zobaczyć na facebookowym fanpage BALPN.

Najwięcej bramek strzelono w meczu Talent Team z La Pampeluną. Utalentowana młodzież się rozstrzelała, ale La Pampeluna nie była bierna i mimo przegranej 3:6 pozostawiła po sobie dobre wrażenie.

W meczu z Warmią, Experci z Długoboru grali i walczyli na boisku dzielnie, ale zdecydowanie bardziej doświadczona i obyta na boisku była Warmia, która ostatecznie strzeliła przyjezdnym cztery bramki.

Expertów stać było tylko na honorową bramkę. Mecz zakończył się zasłużoną wygraną Warmii 4:1.

Kolejne dobre spotkanie rozegrali Amatorsi. W meczu z Oldboyami Braniewo byli zdecydowanie szybsi, lepiej rozgrywali piłkę i częściej zagrażali bramce rywala dlatego dało to efekt w postaci zwycięstwa 3:1.

Takim samym wynikiem zakończył się kolejny pojedynek, w którym spotkały się Apartament z FC 2020 Braniewo. Mecz był ciekawy i zacięty, jednakże z każdą minutą optyczną przewagę – szczególnie w środku pola – miała bardziej zgrana ekipa Apartamentu i to dało wymierne efekty. Dzięki zwycięstwu Apartament awansował na pozycję wicelidera.

o wysoko przegranej w poprzedniej kolejce szybko się pozbierała i dała o sobie znać Glinka. Zespół Damiana Warownego nie dał szans Zielonemu Lechowi z Młynar wygrywając w dobrym stylu 4:0 dając tym samym sygnał, iż w dalszym ciągu liczą się w walce o czołowe lokaty w Braniewskiej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej.