Wyrok: rok więzienia. Nie tylko za kopnięcie psa

  • 30.04.2021, 17:23
  • Wojciech Andrearczyk
Wyrok: rok więzienia. Nie tylko za kopnięcie psa © OTOZ Animals w Braniewie
BRANIEWO. Dzisiaj (30 kwietnia) w Sądzie Rejonowym w Braniewie zapadł wyrok w sprawie mężczyzny, który kopnął w głowę malutką suczkę. Do zdarzenia doszło pod sklepem w Braniewie.

Mężczyzna usłyszał dość surowy wyrok: 1 rok bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Na karę tę złożyło się nie tylko znęcanie się nad psem. Mężczyzna usłyszał także dwa inne prokuratorskie zarzuty, niezwiązane ze zwierzętami. Oskarżony poddał się dobrowolnie karze.

— OTOZ Animals występowało w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego — mówi Monika Hyńko, inspektor OTOZ Animals w Braniewie. — Sąd – za znęcanie się nad zwierzętami – wymierzył mężczyźnie karę 7 miesięcy więzienia, zakaz posiadania wszelkich zwierząt przez trzy lata oraz nawiązkę na OTOZ Animals w wysokości 1 tys. złotych. Ponieważ doszły jeszcze kary za dwa pozostałe zarzuty, dlatego łączna kara wzrosła do roku pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło we wrześniu 2020 r. Na facebookowym profilu OTOZ Animals w Braniewie zamieszczono film, na którym widać, jak do siedzącego spokojnie pod sklepem małego psa podchodzi młody mężczyzna i bez najmniejszego powodu kopie bezbronne zwierzę.
Braniewscy Animalsi poprosili o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy, co się udało. OTOZ Animals zawiadomił organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przez niego przestępstwa. Obrońcy zwierząt powołali się na artykuł Ustawy o ochronie zwierząt, mówiący o znęcaniu się nad zwierzęciem – świadomym zadaniu bólu. Grozi za to do 3 lat więzienia.

 

 

 

 

 


SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96


Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pogryziony
pogryziony 01.05.2021, 00:10
Idąc w kondukcie żałobnym zaraz przy cmentarzu wyskoczył z podwórka pies i podleciał szczekając do moich nóg, miałem go kopnąć, aby nie szczekał mi pod nogami, bałem się jednak reakcji ludzi z konduktu, więc nie kopnąłem psa, pies mi nie znajomy, mocno ugryzł mnie w łydkę wyszła mi krew i pies odskoczył , Nawet nie wiecie jakie miałem potem kłopoty jeżdżąc po lekarzach czekając na informację z sanepidu, bo sanepid ponoć badał tego psa obserwując go chyba 2 tygodnie, bo lekarz to zgłosił do sanepidu. Teraz wiem ,że pies to zwierz który może zabić człowieka np. zarażając wścieklizną, więc zawsze będę się bronił i kopał każdego psa który podleci pod moje nogi. lub pod nogi moich bliskich. Nie będę patrzył czy ktoś widzi, przypadki wścieklizny i zagryzień znamy i słyszymy dość często.
auuuuuuu!
auuuuuuu! 02.05.2021, 10:22
i od tego momentu kuleje ortografia u ciebie?

Pozostałe