Renowacja posadzek przemysłowych w dobie XXI wieku. Co warto wiedzieć?

  • 20.04.2021, 22:31
  • Artykuł partnera
Renowacja posadzek przemysłowych w dobie XXI wieku. Co warto wiedzieć?
Właściciel obiektu przemysłowego musi dbać o to, aby panowały w nim warunki, sprzyjające przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. W sytuacji, kiedy betonowa nawierzchnia w hali, fabryce czy magazynie ulegnie osłabieniu, mogą pojawić się na niej ubytki.

Te najczęściej przyjmują formę szczelin, ukruszeń wokół dylatacji oraz innych nierówności. Są to uszkodzenia, wobec których nie można pozostać obojętnym. W przeciwnym razie pęknięcia będą się powiększać i zagrażać osobom, przebywającym w budynku.

Z naprawą nawierzchni betonowej nie można zwlekać. Przegląd metod renowacji

Zależnie od rodzaju uszkodzeń występujących w obrębie posadzki z betonu, należy dobrać najskuteczniejszy sposób renowacji. Stosowane współcześnie metody naprawcze sprawdzają się do dwóch głównych, pozwalających osiągnąć zadowalające rezultaty w krótkim czasie:
szlifowanie betonu – zdzieranie nierówności (max kilka mm) i wyrównywanie nawierzchni specjalistyczną szlifierką diamentową.
• polerowanie betonu – usuwanie wierzchniej warstwy betonu, nanoszenie impregnatu i nadawanie połysku.
Obie z metod można stosować w ramach jednej renowacji zyskując gwarancję, że praca zostanie wykonana kompleksowo. Chcąc wyrównać głębsze warstwy niż te, sięgające kilku milimetrów, należy przeprowadzić frezowanie betonu. Jeszcze innym sposobem na przywrócenie posadzce estetycznego wyglądu jest usuwanie żywicy oraz konserwacja, która dodatkowo zabezpiecza beton przed destrukcją. Jako jedno z tańszych rozwiązań dla przemysłu, posadzki betonowe są często wykorzystywane w halach oraz magazynach o różnym przeznaczeniu. Ich pielęgnacja nie jest trudna, ale wymaga przestrzegania określonych zasad, w tym używania bezpiecznej, delikatnej chemii.

Nie wyrzucaj pieniędzy na naprawę, która jest zbędna. Poradź się ekspertów

Uszkodzenia w posadzce betonowej trzeba usunąć, stosując prawidłowo dobraną technikę. Czasem wystarczy uzupełnienie ubytków w szczelinie dylatacyjnej, a innym razem konieczna będzie pełna renowacja. Jeśli chcesz uniknąć wysokich kosztów, związanych z naprawą płyt betonowych, systematycznie obserwuj posadzkę lub powierz to zadanie profesjonalistom. W firmie VAWNIK od lat przeprowadzana jest renowacja posadzek przemysłowych, w których wytworzyły się ubytki. Nie podejmuj decyzji samodzielnie – specjaliści VAWNIK przyjadą pod podany adres i na podstawie ekspertyzy ocenią, jaka metoda naprawcza jest wskazana w danym przypadku. Mogą to być: bezpyłowe szlifowanie betonu, doszczelnienie z impregnacją, polerowanie lub inne prace renowacyjne, dedykowane do obiektów przemysłowych. Podejmij współpracę z doświadczonymi fachowcami i pozwól im przywrócić powierzchni jej dawny, świetny wygląd.

 

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe