Pielęgnacja zębów w domowych warunkach? Uda się, jeśli kupić dobre produkty!

  • 20.04.2021, 22:15
  • Artykuł partnera
Pielęgnacja zębów w domowych warunkach? Uda się, jeśli kupić dobre produkty!
O tym, że myć zęby należy dwa razy dziennie, a płukać najlepiej po każdym posiłku, jesteśmy uczeni od małego. Niestety, szybki styl życia i brak czasu na podstawowe czynności powoduje, że zapominamy o rzetelnej higienie jamy ustnej. Przekłada się to na problemy z zębami, które często trzeba leczyć w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych.

Dziś opowiemy więcej o produktach, dzięki którym można kompleksowo zadbać o zdrowie jamy ustnej w warunkach domowych. Sprawdź, co powinno się znaleźć w łazience osoby, której zależy na zdrowych zębach i dziąsłach.

Dobra szczoteczka to podstawa. Zrezygnuj ze zwykłej na rzecz sonicznej

Wszystkie badania pokazują, że nowoczesne szczoteczki soniczne biją na głowę te zwykłe. Wykonują one od ok. 60-90 tys. drgań na minutę, przy czym szczoteczką manualną jesteśmy w stanie osiągnąć wynik maksymalnie 600 ruchów na minutę. Różnica robi wrażenie – łatwo więc sobie wyobrazić przepaść między dwuminutowym myciem zębów szczoteczką nowego typu, a tą tradycyjną. Szczoteczka soniczna wykonuje ruchy wymiatające, dzięki czemu czyszczone są nie tylko zęby, ale też przestrzenie międzyzębowe. Siła drgań jest na tyle duża, że nieczystości zostają usunięte również z trudno dostępnych miejsc – takiego efektu nie osiągniemy zwykłą szczoteczką. Inwestycja w model soniczny jest bardzo opłacalna. To jednorazowy większy wydatek oraz koszt rzędu 50 zł /3 miesiące, związany z zakupem wymiennych końcówek.

Higiena jamy ustnej pod kontrolą. Wybierz najlepszą pastę i inne artykuły

Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj pasty, jaką każdego dnia stosujemy do mycia zębów. Powinna być ona dopasowana do indywidualnych potrzeb, np. przeznaczona do stosowania przez osoby o wrażliwych zębach. Oprócz pasty, należy zaopatrzyć się w płyn do płukania jamy ustnej oraz nici dentystyczne. Jeśli nie chcemy nitkować zębów wybierzmy irygator, który pozwoli skutecznie usunąć resztki pokarmów, pozostałe po szczotkowaniu. Dodatkowym gadżetem przydatnym w dbaniu o zdrowie jamy ustnej jest skrobaczka do języka, przy pomocy której z łatwością usuniemy nalot i wszelkie osady z powierzchni języka. W powyższe produkty można się zaopatrzyć, odwiedzając sklep internetowy HelloDent. Jest to miejsce, obsługujące klientów indywidualnych oraz stomatologów. Dostępne w sklepie artykuły do pielęgnacji jamy ustnej wyróżniają się doskonałą jakością i bezkonkurencyjnymi cenami. Można je zamówić online, korzystając z opcji błyskawicznej dostawy wprost do domu. Zamów dla siebie oraz swojej rodziny dobre produkty i zadbajcie o zdrowie jamy ustnej, ciesząc się zdrowymi zębami i mocnymi dziąsłami.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe