Planujesz modernizację oświetlenia w swoim zakładzie? Wybierz kompleksową obsługę!

  • 20.04.2021, 22:03
  • Artykuł partnera
Planujesz modernizację oświetlenia w swoim zakładzie? Wybierz kompleksową…
Praca w wielu obiektach produkcyjnych czy magazynowych toczy się przez całą dobę, na 3 albo i 4 zmiany. Przeprowadzenie jakichkolwiek prac remontowych czy modernizacyjnych w takich warunkach jest więc znacznie trudniejsze. Trzeba dobrze skoordynować działania wszystkich logistyków, inżynierów, projektantów, konsultantów... Dobór i montaż oświetlenia na hali to znacznie bardziej skomplikowana operacja, niż wymiana lamp czy żarówek.

Wykonawcy przemysłowych systemów oświetleniowych planują cały proces w 7 etapach

I na każdym z nich potrzebne jest profesjonalne wsparcie na najwyższym poziomie. Eksperci z firmy NowaLed nie bez powodu podkreślają, że całość podejmowanych działań zależy od wyników audytu w modernizowanym zakładzie. Pomiary fotometryczne są tutaj równie istotne, co informacje przekazywane przez inwestorów. Zakres niezbędnych danych wprost wynika z przedstawionych przez nich potrzeb. Dysponując wszystkimi wynikami oraz wytycznymi, specjaliści mogą przystąpić do przygotowania wstępnego projektu. Z jego założeń wynika późniejsza wycena oraz kalkulator zwrotu inwestycji. Po obustronnej akceptacji warunków sporządza się projekt wykonawczy – w porównaniu do wstępnego rozszerzony o schematy okablowania i sterowania oświetleniem. Potem następuje jego realizacja, czyli montaż opraw świetlnych, kabli oraz modułów kontrolnych. Na koniec zostają już tylko testy i udzielenie gwarancji na pracę oświetlenia bez usterek.

Optymalne wykorzystanie nowych technologii wymaga fachowej wiedzy i umiejętności

Czy jest możliwe, aby w trakcie instalacji opraw przemysłowych praca w zakładzie toczyła się dalej tym samym rytmem? Przedstawiciele NowaLed twierdzą, że jak najbardziej tak! Zachowanie pełnej ciągłości i schematu wykonywanych zadań czyni modernizację jeszcze bardziej opłacalną. Podstawową zaletą nowych lamp będzie rzecz jasna wysoka skuteczność świetlna. Oprawy wyposażone w diody elektroluminescencyjne cechują się znakomitym stosunkiem ilości wytworzonego światła do zużycia energii. 130-170 lumenów na wat to dla LED-ów norma, a zdarzają się oprawy o jeszcze wyższej efektywności. Na stronie https://nowaled.pl/ można zapoznać się z pozostałymi elementami specyfikacji technicznej. Warto tam przyjrzeć się parametrom obrazującym sprawność zasilacza, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz szacowany czas działania. Żywotność przekraczająca 100 tysięcy godzin przy 5-7 letniej gwarancji wystarcza aż nadto.

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe