Po przysiędze!

  • 08.03.2021, 19:43 (aktualizacja 08.03.2021, 19:47)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Po przysiędze! © 9BBKPanc.
BRANIEWO. W 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej odbyła się przysięga wojskowa pierwszego turnusu służby przygotowawczej.

Prawie stu nowych żołnierzy wstąpiło do armii na ochotnika. Ich podstawowe szkolenie wojskowe trwało 27 dni (od 8 lutego). Po zaliczonych pozytywnie egzaminach w sobotę 6 marca złożyli przysięgę wojskową na sztandar 9BBKPanc.
Niestety, w uroczystościach nie mogły uczestniczyć ich rodziny. Z powodu pandemii uroczystości wojskowe odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Większość z nich chce związać się na stałe z zawodową służbą wojskową. Ci, którzy zdecydowali się wstąpić w szeregi 9 brygady, będą mogli spełnić swoje plany jeszcze w marcu.

 

 

 


SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa bezpłatna gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego – prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe