Chcesz się szkolić? Dołącz do terytorialsów

  • 24.02.2021, 17:08 (aktualizacja 24.02.2021, 18:00)
  • Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Chcesz się szkolić? Dołącz do terytorialsów © DWOT
BRANIEWO. Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie uczestniczyli w szkoleniach doskonalących. Terytorialsi szkolili się w grupach specjalistycznych. Żołnierze trenowali także swoje umiejętności strzeleckie.

Grupa medyczna żołnierzy 43blp z Braniewa doskonaliła udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ewakuację rannego z pola walki. Szkolenie objęło takie zagadnienia jak: ocena stanu rannego, tamowanie krwawienia, użycie stazy taktycznej, udrożnienie i kontrola dróg oddechowych.
Żołnierze realizowali również szkolenie strzeleckie na strzelnicy garnizonowej oraz doskonalili zrywanie kontaktu ogniowego w terenie.

Jestem żołnierzem, który swoje szkolenie podstawowe rozpoczął podczas ferii zimowych, miesiąc po przysiędze wojskowej stawiłam się w jednostce wojskowej na pierwsze szkolenie rotacyjne — mówi szer. Natalia Granat, żołnierz, która wzięła udział w szkoleniu BLS, czyli zasad udzielania pierwszej pomocy i SERE, tj. podstaw surwiwalu. — Ćwiczyliśmy między innymi resuscytację krążeniowo-oddechową, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, udzielanie pierwszej pomocy przy ukąszeniu, zadławieniu. Uczyliśmy się także prawidłowego kamuflażu, tworzenia miejsc schronienia, rodzaju ognisk oraz ich rozpalania, jak również pozyskiwania wody.

Szkolenie było realizowane w reżimie sanitarnym, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

DOŁĄCZ DO TERYTORIALSÓW

Chcesz zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej?
Zgłoś się do rekrutera, który pomoże przejść Ci proces rekrutacji, a także odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.

Zadzwoń lub napisz (SMS lub WhatsApp): nr tel. 501 08 02 96.


 

Łatwiej zostać żołnierzem WOT
Od 1 lutego 2021 r. obowiązują nowe przepisy, które upraszczają procedurę rekrutacji do terytorialnej służby wojskowej. Zmiany te mają istotnie ułatwić nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej, zwłaszcza kandydatom mającym już uprzednio orzeczoną zdolność do czynnej służby wojskowej (tj. kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej).

WIĘCEJ: Uproszczenie naboru do WOT

Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe