Spłonął budynek gospodarczy. Ocalały inne zabudowania

  • 11.12.2020, 09:44 (aktualizacja 11.12.2020, 09:49)
  • bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Spłonął budynek gospodarczy. Ocalały inne zabudowania © KP PSP w Braniewie
CHRUŚCIEL. 10 grudnia kilkanaście minut po godz. 22:00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Chruścielu (gm. Płoskinia).

W chwili dojazdu pierwszych wozów bojowych straży pożarnej budynek gospodarczy objęty był przez płomienie. Na szczęście ogień nie przeniósł się na sąsiednie zabudowania, zlokalizowane w bezpośrednim otoczeniu płonącego budynku.

Do działań gaśniczych skierowano trzy pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników z jednostki OSP Płoskinia.

Strażacy – oprócz gaszenia pożaru – prowadzili również działania gaśnicze zmierzające do powstrzymania płomieni przed przedostaniem się na sąsiednie obiekty. Kilkadziesiąt minut intensywnie prowadzonych działań gaśniczych pozwoliło na opanowanie pożaru.

Następnie strażacy przystąpili do żmudnej pracy związanej z dogaszeniem ukrytych zarzewi ognia na pogorzelisku i prac rozbiórkowych.

Działania na miejscu pożaru zakończono około godz. 1:00.

 

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe