Czyste Powietrze. Dofinansowanie na wymianę „kopciuchów”

  • 18.11.2020, 14:08 (aktualizacja 18.11.2020, 14:13)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Czyste Powietrze. Dofinansowanie na wymianę „kopciuchów” © pixabay.com
BRANIEWO. Od dzisiaj (18 listopada), w Urzędzie Miasta Braniewa uruchomiony został punkt informacyjny dotyczący realizacji Programu „Czyste Powietrze”.

Program „Czyste Powietrze” to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła.
Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Zakres wsparcia obejmuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.
Dotacja może wynosić do 30 tys. złotych dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. złotych dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

W punkcie informacyjnym w Urzędzie Miasta Braniewa można będzie uzyskać informacje dotyczące Programu „Czyste Powietrze” oraz pomoc w wypełnieniu wniosku.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz pracowników Urzędu Miasta Braniewa, wizytę w Urzędzie Miasta należy zaplanować wcześniej poprzez kontakt telefoniczny 55 644 01 32.

Więcej o programie „Czyste Powietrze” na stronie czystepowietrze.gov.pl oraz na stronie Urzędu Miasta Braniewa

Szczegółowe informacje odnośnie punktu informacyjnego w UM Braniewa dostępne TUTAJ

 

 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe