Fit catering – poznaj jego najważniejsze założenia

  • 12.11.2020, 17:55 (aktualizacja 12.11.2020, 17:58)
  • Artykuł partnera
Fit catering – poznaj jego najważniejsze założenia
Oczywiście wszyscy wiemy, że dieta pudełkowa jest zdrowa i pomaga w odchudzaniu lub zbudowaniu masy mięśniowej, jednak na czym dokładnie polega i jak pomaga nam w utrzymaniu wagi i zdrowia?

Przede wszystkim – regularność
Wielu z nas ma z tym problem. W czasie codziennej bieganiny zapominamy o najważniejszym elemencie naszego życia – pokarmie. Często rano jemy w pośpiechu śniadanie, w pracy jemy coś na szybko i wieczorem, kiedy docieramy do domu, jesteśmy tak głodni, że rzucamy się na jedzenie. Brak regularnego dostarczania energii w postaci pożywienia skutkuje brakiem siły, koncentracji, rozdrażnieniem i wahaniami nastroju. Nasz metabolizm spowalnia, co sprzyja przyrostowi wagi. Takie jedzenie skutkuje też wyrzutami glukozy do krwi. Z kolei kiedy później nadrabiamy, zazwyczaj jemy za dużo, co skutkuje uczuciem ciężkości, wzdęciami, zaparciami i ogólnym dyskomfortem. Dieta pudełkowa uczy nas regularności, jedzenia co 3-4 godziny. Na początku może być ciężko pamiętać o 5 posiłkach dziennie, jednak z czasem żołądek sam będzie się domagał jedzenia.

Kontrola porcji jako element walki z nadwagą
Drugim częstym problemem w odżywaniu są za duże porcje. Bardzo łatwo jest sobie nałożyć za dużo ziemniaków, makaronu albo o kilka pierogów za dużo, zwłaszcza kiedy danie nam smakuje. Jeżeli sami gotujemy, nic nas też nie powstrzymuje przed wzięciem dokładki. Możliwe też, że gotujemy zdrowo, ale w dziennym bilansie kalorycznym nie bierzemy pod uwagę takich rzeczy jak sos do sałatki, masło do kanapki czy miód do herbaty. Fit catering pokaże nam, jak powinna wyglądać zdrowa porcja jedzenia, jakie powinny być proporcje pomiędzy mięsem, warzywami i produktami pełnoziarnistymi i jak przyrządzać dietetyczne jedzenie. Dodatkowy plus – dieta pudełkowa oznacza, że nie robimy zakupów, więc nie ma mowy o dojadaniu lub dodatkowych przekąskach.

Fit catering to szkoła bilansowania posiłków
Jednym z najważniejszych założeń diety pudełkowej jest odpowiednie skomponowanie posiłków. Odpowiednia zawartość węglowodanów złożonych, dobrych źródeł białka, zdrowych tłuszczów to podstawa każdego dania. Do tego trzeba pamiętać o odpowiedniej zawartości witamin i składników mineralnych – oczywiście ich największym źródłem są owoce i warzywa, ale nie można też zapomnieć o orzechach, oliwie, rybach, kaszach. Dieta pudełkowa od https://bedietcatering.pl/ pokaże nam różnorodność połączeń, potraw, sposobów przygotowywania. Pokaże nowe pomysły: makaron z sosem z kalafiora, wegańskie burgery, sernik z tofu. Z czasem sami będziemy wiedzieli jak powinien wyglądać pełen posiłek, nauczymy się wykorzystywać jak najwięcej zdrowych produktów w jednym daniu, z zachowaniem kontroli porcji.

Najważniejszym założeniem diety pudełkowej jest po prostu zdrowe odżywanie, niezależnie od celu wagowego. Zbilansowane posiłki, kontrola porcji, ciekawe i smaczne połączenia – te czynniki znajdziesz w każdej z oferowanych diet. Wybierz taką, która najbardziej do Ciebie przemawia i pasuje do Twoich potrzeb.  

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe