Wybieramy aspirator do noska dla dziecka. Jaki typ będzie najlepszy?

  • 27.10.2020, 00:46 (aktualizacja 27.10.2020, 00:51)
  • Artykuł partnera
Wybieramy aspirator do noska dla dziecka. Jaki typ będzie najlepszy?
Jednym z akcesoriów używanych w codziennej pielęgnacji maluszków, jest aspirator do noska.

Jako rodzic, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że nie ma lepszego sposobu na odciąganie zalegającej wydzieliny, niż skorzystanie ze specjalnego urządzenia. Nasze mamy i babcie, w celu oczyszczenia dziecięcego noska stosowały gumowe gruszki. Dziś rynek oferuje znacznie szerszy wybór aspiratorów. Na które modele warto zwrócić uwagę? Sprawdź.

Higieniczne czyszczenie noska podnosi komfort oddychania

Nie tylko niemowlę, ale również dziecko w wieku dwóch, a nawet trzech lat, nie potrafi samodzielnie czyścić noska. W udrażnianiu układu oddechowego konieczna jest więc pomoc rodzica. Jako, że maluszki oddychają głównie przez nos, dbałość o to, żeby był on czysty, jest priorytetowa. Dlatego zaleca się, aby zabiegi związane z higieną noska były przeprowadzane codziennie, a nie wyłącznie w razie kataru.

Wyróżniamy aspiratory różnego typu, a wszystkie służą do usuwania wydzieliny w komfortowy sposób. Tak zwane aspiratory ustne, 'na wdech' są proste w użytkowaniu i pozwalają skutecznie odciągnąć katar. Jest to sprzęt łatwy w czyszczeniu, działający w ciszy i niewymagający zasilania. Nie zawsze radzą sobie jednak z gęstą wydzieliną – wówczas rodzic musi zastosować bardziej zaawansowany model lub wesprzeć się wodą morską.

Drugim rodzajem aspiratorów są urządzenia elektryczne. W odróżnieniu od manualnych, te działają automatycznie. Oczyszczanie noska z ich pomocą nie wymaga zasysania powietrza przez rodzica. Taki aspirator umożliwia więc higieniczne odciągnięcie wydzieliny, zalegającej w przewodach nosowych maluszka. Co ciekawe, wiele aspiratorów elektrycznych posiada funkcję odtwarzania melodii, które wzbudzają zainteresowanie dziecka i odwracają jego uwagę od samego procesu czyszczenia noska. Sprzęt tego rodzaju występuje w kompaktowych rozmiarach i wszędzie można zabrać go ze sobą.

Zaawansowany aspirator do nosa jest bezpieczny dla błony śluzowej

Jeszcze inny rodzaj aspiratorów to wyroby, podłączane do specjalnego odkurzacza o dużej mocy ssącej. Ich wadą jest stosunkowo głośna praca, która potrafi przestraszyć dziecko. Na szczęście rynek stale zaskakuje i wypuszcza kolejne modele aspiratorów, coraz bardziej zaawansowane i przyjazne najmłodszym użytkownikom. W sklepie 3kiwi.pl można zamówić m.in. nowoczesny aspirator Nosiboo, będący samodzielnym urządzeniem, łączącym cechy modeli elektrycznych i tych z odkurzaczem. Dzięki regulowanej sile odsysania, rodzic może w pełni panować nad procesem oczyszczania noska swojej pociechy. Produkt jest bezpieczny, cichy i łatwy w czyszczeniu, a ponadto ma atrakcyjny wygląd (dostępny w trzech kolorach!). W poszukiwaniu wysokiej jakości sprzętu typu odciągacz, warto zajrzeć na stronę sklepu 3Kiwi, gdzie w kategorii Aspiratory/ Inhalatory są dostępne profesjonalne zestawy pielęgnacyjne i aspiratory różnego rodzaju.

 

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe