Lubisz, kiedy w mieszkaniu wszystko do siebie pasuje? Wybieraj kompletne zestawy mebli

  • 19.10.2020, 23:52
  • Artykuł partnera
Lubisz, kiedy w mieszkaniu wszystko do siebie pasuje? Wybieraj kompletne zestawy mebli
Każdy ma indywidualny gust, który stara się wyrazić na różne sposoby. Zarówno przez dobór codziennego ubioru, jak również wystrój wnętrz we własnych 4 ścianach.

Stworzenie jedynej w swoim rodzaju aranżacji, zgodnie z osobistą wizją i oczekiwaniami, jest dziś znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Wielu producentów wykonuje meble na specjalne zamówienie, a katalogi pełne są interesujących propozycji. Jeśli zależy Ci na harmonii, najlepiej kupować od razu cały komplet.

Stół i krzesła zawsze i wszędzie pozostają w bezpośredniej bliskości

Poczucie estetyki to mocno osobista kwestia – a mało kto ma na tyle rozeznania i specjalistycznej wiedzy, by naprawdę trafnie dopasowywać poszczególne elementy wyposażenia do siebie. Czasami można samemu sobie sprawić nieprzyjemną niespodziankę, podejmując szybkie decyzje. Na przykład kiedy stół z jednego sklepu w połączeniu z krzesłami innego producenta wcale nie prezentuje się tak korzystnie, jak wydawało się to na podstawie zdjęć w internecie czy po odrębnych oględzinach w różnych salonach. Trzeba mieć świadomość, że warunki podczas produktowej sesji zdjęciowej dla mebli czy w showroomie zasadniczo różnią się od tego, co można zastać w typowym domu czy mieszkaniu. Największą różnicę robi oświetlenie, ale nie tylko to. Przedstawiciele firmy Sandow przypominają, że rzeczywisty odcień może być inny niż na fotografiach również ze względu na naturalne właściwości drewna. Znalezienie dwóch identycznych blatów czy desek praktycznie graniczy z cudem.

Jednolite estetycznie meble mogą kontrastować z pozostałymi elementami

Rzecz jasna nikt nie przesądza, że absolutnie wszystkie rzeczy w danym pomieszczeniu muszą być utrzymane w identycznej kolorystyce i stylistyce. To sprzęty stykające się ze sobą, pozostające w tym samym miejscu, są w największym stopniu odpowiedzialne za ogólne wrażenie. Niejednokrotnie można się zetknąć z aranżacjami, w których komplet stół i krzesła współgra ze sobą idealnie, ale już dywan, fotele, szafki czy ściany wyglądają jak z zupełnie innej bajki. Wśród propozycji występują również nietypowe, całkiem kreatywne kombinacje. Na przykład stół z szarymi nogami i białym blatem, a do tego 6 krzeseł. Z czego 4 białe, a dwa pozostałe szare. Jak widać dobre dopasowanie mebli to nie do końca to samo, co pełna jednolitość materiałów i wykończeń.

 

Artykuł partnera

Podziel się:Pozostałe