Planujesz przyjąć do pracy obcokrajowca? Biuro Rachunkowe zadba o formalności!

  • 10.10.2020, 12:39 (aktualizacja 10.10.2020, 12:46)
  • Artykuł partnera
Planujesz przyjąć do pracy obcokrajowca? Biuro Rachunkowe zadba o formalności!
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie cudzoziemców. Polskie prawo jest pod tym względem dość restrykcyjnie. Pracodawcy są zobowiązani dopilnować szeregu kwestii formalnych, inaczej praca wykonywana przez cudzoziemca na rzecz ich firmy, zostanie uznana za nielegalną.

Dziś opowiemy więcej na temat zatrudniania obcokrajowców w polskich przedsiębiorstwach. Sprawdź, czy znasz obowiązujące przepisy i wiesz jakie warunki spełnić, aby legalnie zatrudnić cudzoziemca.

Legalny pobyt i zezwolenie na pracę. Co trzeba wiedzieć, chcąc zatrudnić obcokrajowca?

Z reguły każdy obcokrajowiec może pracować w Polsce, jeśli spełnia dwa warunki: przebywa na terenie kraju legalnie oraz posiada ważne zezwolenie na pracę (z wyjątkiem sytuacji, gdy nie jest ono wymagane). Z takiego obowiązku zwolnieni są m.in. małżonkowie obywateli polskich oraz osoby, posiadające status członka rodziny obywatela Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego bądź Szwajcarii. Zezwolenia nie muszą posiadać również obywatele Ukrainy i Rosji, a także czterech innych państw, wyszczególnionych w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców.

Jeżeli kandydat na pracownika nie należy do grupy osób zwolnionych z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę, Ty, jako pracodawca musisz udać się do właściwego urzędu wojewódzkiego i złożyć w nim wniosek o wydanie potrzebnego dokumentu. Po spisaniu umowy, po Twojej stronie leży również zgłoszenie pracownika do ZUS. Co ważne, prawo przewiduje uproszczoną procedurę zatrudniania obywateli z poszczególnych państw (w tym Ukrainy, Rosji i Białorusi) do prac sezonowych. Sprowadza się ona do złożenia stosownego oświadczenia w urzędzie wojewódzkim.

Nie martw się o formalności. Dobre Biuro Rachunkowe dopełni ich w Twoim imieniu

Wśród usług, które godne zaufania biura świadczą w ramach obsługi cudzoziemców, należy wymienić kompleksowe wsparcie w zakresie ich zatrudnienia. Profesjonalni księgowi dbają o czynności administracyjne, a także ułatwiają załatwienie legalizacji pobytu, zezwolenia na pracę, karty pobytu czy Karty Polaka. Zajmujemy się również przygotowaniem umów, sporządzaniem rocznych rozliczeń podatkowych oraz innymi czynnościami, mającymi na celu odciążenie pracodawców – wyjaśnia ekspert z Biura Rachunkowego Magne Superat https://magnesuperat.pl/ - Skontaktuj się z nami, a znajdziemy pakiet usług, które pozwolą Ci być spokojnym o formalności związane z zatrudnieniem cudzoziemca – dodaje.

Pamiętaj, że usługi księgowe oferowane przez dobre biura rachunkowe, podlegają indywidualnej wycenie, a także negocjacjom. Umów się na rozmowę telefoniczną albo odwiedź osobiście wybrane biuro i upewnij się, że będziesz mógł skorzystać z takich udogodnień. Zatrudnieni w Biurze Magne Superat księgowi z przyjemnością udzielą Ci pomocy, obejmującej obsługę księgową i kadrowo-płacową dla firm, zatrudniających obcokrajowców.  

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe