Przegląd popularnych ochronników słuchu dla amatorów strzelectwa

  • 10.10.2020, 12:29
  • Artykuł partnera
Przegląd popularnych ochronników słuchu dla amatorów strzelectwa
Przebywanie w miejscach, gdzie występuje problem zbyt dużego natężenia dźwięków, zobowiązuje do używania ochronników słuchu.

Doskonale wiedzą o tym pasjonaci rozrywki, jaką jest strzelanie. Każda wizyta na strzelnicy wiąże się bowiem z obowiązkiem przestrzegania regulaminu, a ten zazwyczaj zawiera informację o konieczności stosowania ochronników słuchu oraz oczu na wszystkich stanowiskach strzeleckich. Przygotowaliśmy skrócony przegląd wyrobów, przeznaczonych do ochrony słuchu przed uszkodzeniem.

Zatyczki do uszu na strzelnicę? Niektórzy preferują to rozwiązanie!

Piankowe zatyczki do uszu są pierwszym typem ochronników, który przychodzi na myśl, gdy myślimy o budżetowym rozwiązaniu. Wykonane najczęściej z hipoalergicznej pianki, z łatwością dopasowują się do kanału słuchowego i tłumią hałas na określonym poziomie. Zatyczki te zwykle są sprzedawane w opakowaniach po kilkadziesiąt bądź kilkaset sztuk, gdyż są ochronnikami jednorazowego użytku.

Bardziej zaawansowaną odsłoną klasycznych zatyczek, są taktyczne wkładki przeciwhałasowe. To specjalistyczny wyrób do ochrony słuchu, wykorzystujący technologię ANC, pozwalającą aktywnie redukować hałas. Co to oznacza w praktyce? Elektroniczne wkładki analizują dźwięki dochodzące z zewnątrz i dostosowują go do bezpiecznych poziomów. Jeśli natężenie hałasu będzie zbyt wysokie (np. huk wystrzału), zostanie zredukowane. Ważny jest fakt, że automatyczne reagowanie na niebezpieczny hałas idzie w parze z odbieraniem dźwięków bezpiecznych – użytkownik może więc wygodnie kontaktować się z otoczeniem. Władki przeciwhałasowe mają wbudowane akumulatorki i odpowiednio stosowane, mogą służyć przez długi czas.

Pasywne i aktywne słuchawki strzeleckie. Warto stawiać na najwyższą jakość

Obok ochronników niewielkich rozmiarów, na rynku są dostępne również ochronniki nauszne w formie słuchawek. Do najpopularniejszych należą dwa typu: słuchawki strzeleckie aktywne oraz pasywne. Posiadają one szeroki, miękki pałąk na głowę, który zapewnia wysoki komfort noszenia. Pasywne ochronniki różnią się od aktywnych tym, że pierwszy z rodzajów po prostu tłumi hałas. Aktywne odbierają go i analizują, zagłuszając dźwięki szkodliwe, a dopuszczając wyłącznie te pożądane. Modele zawierające elektronikę pozwalają odciąć się od niechcianych dźwięków otoczenia, ale ograniczenie to nie jest całkowite. W sklepie z bronią palną i akcesoriami dla strzelców CYNGIEL znajdziesz aktywne słuchawki strzeleckie, a także inne rodzaje ochronników najwyższej jakości. Zainteresowany? Zajrzyj na stronę sklepu i zobacz, jakie produkty są aktualnie w sprzedaży!

 

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe