Napadli na Argentyńczyka. Z przedmiotem przypominającym broń

  • 24.09.2020, 13:14
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Napadli na Argentyńczyka. Z przedmiotem przypominającym broń
LELKOWO. Podawali się za policjantów, chcieli okraść, straszyli przedmiotem przypominającym broń. Teraz 22 i 25-latek spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

W nocy z 18/19.09.2020r. oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o próbie napaści na terenie gminy Lelkowo.

Pokrzywdzony oczekiwał na patrol funkcjonariuszy w pobliżu jednego z okolicznych przystanków. Z relacji mężczyzny – obywatela Argentyny – wynikało, że chwilę wcześniej napadło go dwóch mężczyzn. Podejrzani podając się za policjantów, próbowali okraść pokrzywdzonego, stosując przy tym przemoc. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy – sprawcy mieli ze sobą przedmiot przypominający broń.

Dzięki determinacji Argentyńczyka przestępcy nie osiągnęli zamierzonego celu, a gdy tylko oddalili się z miejsca zdarzenia, o całym zajściu 37-latek powiadomił prawdziwych policjantów.

Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze gromadzili i weryfikowali wszystkie informacje, przesłuchiwali świadków, typowali osoby, które mogły mieć związek z całym zajściem. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie podejrzanych. 22 i 25-latek trafili do policyjnej celi w miniony poniedziałek (21.09.2020r.).

Zatrzymani mieszkańcy powiatu braniewskiego usłyszeli zarzut usiłowania rozboju, a następnie stanęli przed sądem. W środę (23.09.2020r.) zapadła decyzję, że najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe