Sprawdź, czy Twoje dziecko potrzebuje bucików ortopedycznych!

  • 21.09.2020, 18:30
  • Artykuł partnera
Sprawdź, czy Twoje dziecko potrzebuje bucików ortopedycznych!
Obuwie ortopedyczne błędnie kojarzy się nam z ciężkimi, topornymi butami, które są niechętnie noszone i bywają przyczyną kompleksów. Czas zerwać z tym przekonaniem i uświadomić jak najwięcej osób, że nowoczesne buty ortopedyczne są ładne, lekkie i komfortowe, a ich noszenia nie należy się obawiać!

W niniejszym wpisie piszemy o tym, jak sprawdzić, czy dziecko prawidłowo stawia stopy oraz kiedy kupić obuwie zdrowotne dla swojej pociechy.

Czy wiesz, co to jest podeszwa MEMO? Jeśli nie, podpowiadamy!

Pierwszą wizytę u ortopedy odbywa się już w pierwszych miesiącach życia. To pozwala ocenić lekarzowi, czy niemowlę jest gotowe do rozpoczęcia nauki chodzenia. Nawet jeżeli specjalista nie wykryje nieprawidłowości, można rozważyć zakup bucików profilaktycznych. Mowa o profesjonalnym obuwiu z podeszwą MEMO, służącą do samodzielnej diagnostyki stóp dziecka. Buty wyposażone w taką podeszwę wyglądają zwyczajnie – wyróżniamy sandałki, trzewiki, trampki, półbuty o różnych rozmiarach i w rozmaitych kolorach dla chłopców i dziewczynek.

Fenomen systemu MEMO polega na budowie samej podeszwy, na której zostały wydzielone strefy: normy, ryzyka, dużej dysfunkcji. Podczas chodzenia ulegają one naturalnemu procesowi ścierania, a zadaniem rodzica jest obserwacja, czy zachodzi ono w prawidłowych strefach. Gdy użytkownik bucików z systemem MEMO źle stawia stopy, podeszwa ściera się w złych miejscach – to może oznaczać konieczność zastosowania wkładki korekcyjnej lub skonsultowania się z lekarzem. Często sama wkładka pomaga, a ścieranie wraca do strefy normy. Kluczowa jest bieżąca obserwacja, pozwalająca zareagować na czas.

Buty ortopedyczne nie takie straszne! Znajdź model, który spodoba się dziecku

Specjalistyczne obuwie dla dzieci musi spełniać określone zadania: zależnie od modelu, może służyć leczeniu płaskostopia, koślawości kolan i wielu innych dolegliwości. Dysfunkcje te bywają mniej lub bardziej złożone, dlatego istotne jest, aby buty ortopedyczne dla dzieci cechowały się najwyższą jakością. Powinny być opracowane z uwzględnieniem potrzeb małych stóp, zapewniać podtrzymanie i być wykonane z naturalnych materiałów. Takie obuwie nie może uwierać ani być zbyt ciężkie. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z ortopedą, który dobierze optymalne buty korekcyjne dla dziecka. Jeżeli podejrzewasz, że Twoja pociecha nieprawidłowo stawia stopy lub chcesz upewnić się, że wszystko jest w porządku, możesz wypróbować profilaktyczne buty ze sklepu Boociki, gdzie są dostępne tzw. zdrowe buciki dla dzieci. Wszystkie z nich to modne, kolorowe modele, podobające się maluchom w różnym wieku. Dziewczynki będą oczarowane wyglądem trzewików z motylkami, a chłopców zachwycą półbuty z naturalnej skóry koziej. Zobacz, jakie obuwie czeka w asortymencie sklepu i zatroszcz się o zdrowie stóp swojego dziecka!

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe