Wojskowi strażacy chcą być nadal w KSRG

  • 10.09.2020, 17:08 (aktualizacja 10.09.2020, 17:25)
  • bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Wojskowi strażacy chcą być nadal w KSRG © Marta Hajkowicz
BRANIEWO. Strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie rozpoczęli starania o przedłużenie obecności w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na kolejne 5 lat.

Od roku 2017 na mocy decyzji komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej WSP – wchodząca w skład 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej – została włączona do struktur KSRG na okres 3 lat. Obecność w KSRG to czas realizacji działań ratowniczo-gaśniczych w Braniewie i powiecie braniewskim. Współpraca WSP i PSP to podniesienie poziomu ochrony przeciwpożarowej, w szczególności na terenie Braniewa.

3 września 2020 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Braniewie odbyło się spotkanie dotyczące dalszej obecności WSP w strukturach KSRG. W spotkaniu uczestniczyli: bryg. Zbigniew Januszko, komendant powiatowy PSP w Braniewie, ppłk. Zbigniew Jackowski, szef Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Olsztynie, mł. chor. Artur Synowiec, komendant WSP w Braniewie oraz kpt. Andrzej Kaliszuk, naczelnik Wydziału Operacyjnego.

Z kolei 9 września w siedzibie WSP w Braniewie zostało podpisane porozumienie, które rozpoczyna procedurę włączenia na kolejne 5 lat WSP w Braniewie do struktur KSRG. Porozumienie w siedzibie WSP w Braniewie podpisali: dowódca 9BBKPanc. płk dypl. Dariusz Kosowski, komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko oraz przedstawiciel delegatury WOP w Olsztynie bryg. Waldemar Gęśla. Podczas uroczystości wręczono również pamiątkowe odznaki Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, którą otrzymali: dowódca, oficerowie oraz strażak 9 BBKPanc.

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe